Wpis z mikrobloga

Dobra mirki, szukam telefonu do ok. 1500 zł. Xiaomi odpada na wstępie.
Czego oczekuje?
-Przyzwoita płynność pracy, w gry nie gram, a i niesamowicie wymagajacych apej także nie używam, więc myśle, że w tej cenie da radę znaleść coś szybkiego.
-Bateria, cały dzień przy średnim używaniu conajmniej.
-Aparat, bez przesady, nie potrzebuję aparatów jak z GS8, ale aby był w miarę przywoity.
-Wielkość, maksymalnie ok. 5,5 cala.
Używki także wchodza w gre. Z góry dzięki.
#android #ios
  • 47
@analmagicala: SPOKOJNIE 1 dzień intensywnej pracy, zostaje do rana na budzik, czytanie maili i przeglądanie wykopu ;) codziennie nawigacji używam około godziny, czasami 2 to wtedy jak się kładę spać to trzeba ładować - kwestia zoptymalizowania sobie aplikacji w systemowym systemie hibernacji - wszystko śmiga jak należy :)
@analmagicala: Jeśli nie przeszkadza ci dosyć mały ekran, to 5S nówka jest za 1400. Ewentualnie SE (lepszy wybór) za 1700 (lub używka). Bez gier 16 GB chyba starczy, ale to zależy od osoby - mi by nie starczyło. :D

Ale 6S (najlepszy wybór z tych trzech) 64 GB chyba można znaleźć jakoś za 1500-1800 w spoko stanie, ew. 32 GB, to jeszcze taniej.
@Reality: Jestem sceptycznie nastawiony do ajfonów, niedawno przez tydzień korzystałem z iPhona 5s i dusił się mocno, głupia aplikacja jak YouTube(a jak już mówiłem jedyne apki jakie pobierałem w życiu to był Spotify i YouTube, gdy nie było go fabrycznie) potrafi się właczać te ok. 10 sekund. Możliwe, że jedynie ten model taki był. SE i 6S raczej nie.
@quarox: Po prostu miałem jednego przez jakiś czas i miui jak
@mkwiatek: Uważam. Ale nie zmienia to faktu, że piszesz o 50h włączonego ekranu, co jest praktycznie niemożliwe, chyba że tak jak w tej paście nosisz ze sobą akumulator w plecaku #pdk. Generalnie jak jest 5-6h SOT przy rozdzielczości FHD i "normalnym" obciążeniu telefonu to już jest dobrze.

Pozostaje mi tylko zapytać, jakie rozdzielczości ekranu i przekątne mają Twoi znajomi w swoich Xiaomi? Bo jeśli myślisz o seriach Redmi, które przeważnie
@analmagicala: zadnego 5s !!!!!!!! kup SE albo nowke albo proponuje na olx kupic uzywke w idealnym stanie!! mojemu bratu ostatnio kupilem space graya za 1200 zl za pobraniem, wszystko w komplecie stan idealny.. a telefon 1000/1000.
@Reality: @asunez: Dobra teraz mam do was pytanie. W lutym przedłużam umowę w Orange i będę zmieniał telefon. Jest tam iphone SE, tylko jest jeden problem, ostatnio jak widziałem ok. 200zł na miesiac, w lutym może być jakoś tanej, albo da się zrobić aby było to jakoś taniej?
@analmagicala: ja mialem uzywke SE z UK i bratu kupilem uzywke SE idealny stan space gray za 1200zl z wysylka za pobraniem. rozpakowalem przy kurierze, sprawdzilem wszystko, imei sprawdziwlem wczesniej, telefon byl pewny i w zajebistym stanie, malo uzytkowany sadzac po baterii. a zaoszczedzone sporo bo nowy z 1600 a tu dalismy 1170+wysylka. polecam
@analmagicala:

rok 2017

ludzie dalej kupują telefony na abonament



Sprawdź tylko, czy na pewno 4" ekran Ci odpowiada. Osobiście nie wiem, czy po 5.5" byłbym w stanie się przenieść na 4".
@analmagicala: a co do samsungow nie wiem ale nie jestem pozytywnie do nich nastawiony, od ilus lat korzystam z ios i jestem zadowolony a nawet bardzo, a pracy mam firmowego a5 z 2015 i to jest jakis zart bo tanie chinczyki sa lepiej wykonane
@quarox: W 6S nie będę się bawił, bo własnie coś mniejszego mogło by być. Dobra już kupuje tego iPhona, może to głupie pytanie i nie ocenia się człowieka po telefonie, ale mieliście kiedyś takie wrażenie, że macie telefon dla "gimbusów", wiecie o co mi chodzi, duż gimbów z nimi biega i szczela zdjecia na instagrama i zachwycaja się tym logiem, jak medalem olimpijskim xD
Raczej będę się skłaniał do używki w dobrym stanie. Tak wogóle to da się kupić jeszcze używkę w wersji 16GB? Bo chyba została wycofana, a mi tyle starczy i pewnie byłoby taniej.
@analmagicala: Z używkami byłbym bardzo ostrożny przy kupowaniu - już nawet pomijając "zużycie" telefonu z zewnątrz i "wewnątrz", łatwo trafić na oszustów, zablokowane telefony itd. Już pomijając takie kwiatki jak Faktura Marża, nieokreślona gwarancja itd. Radziłbym Ci raczej nówkę, chociaż wykracza trochę poza budżet początkowy.

@mkwiatek: Ironia, czy serio? :D Wiesz, nie chcę uchodzić za eksperta w tym temacie, ale trzeba rozróżnić SOT od czasu czuwania, poza tym tak jak
@analmagicala: Takie patrzenie na iphonea jak na nie wiadomo co i jakiś wyznacznik bogactwa to w Polsce chyba tylko. Kupuj jak ci się podoba i się nie przejmuj debilami, twoja sprawa z jakiego telefonu korzystasz. Działa? Działa, więc tym bardziej wara komuś od tego co kupujesz. A co do tego czy dla gimbusów to powiedziałbym że wręcz przeciwnie.

W ogóle abonament lipa brać jak są dobre oferty na kartę lub na
@Reality: Nie chce nikogo obrazac, ale branie na raty telefonu który kosztuje ok. 1,5k (nówka) to trochę cebula. W pracy mam takich idiotów, którzy #!$%@?, że iphony sa dla pedałów, tylko to nie sa takie śmieszki typu "powiedziales rodzicom? ( ͡° ͜ʖ ͡°) " tylko mówienie całkowicie na serio.