Wpis z mikrobloga

#aplle #macbook
Właśnie sobie czytam ze Apple planuje zakończenie produkcji air, czemu nie wiecie? Szczerze właśnie się rozglądam za jakimś macbookiem i air jest taki akuratasny dla mnie, coś z nim nie halo? Szukać czegoś innego? Na co zwrócić uwagę?
  • 24
@muak47: Ponieważ Air ma w sobie już przestarzałą technologie natomiast, według mnie Air zostanie jeszcze odświeżony dlaczego? Ponieważ Air jest najniższym progiem aby wejść w posiadanie sprzętu Apple z OSX na pokładzie. Tim Cook jest ekonomistą, nie pozwoli na odejście Air ponieważ przynosi zbyt duże zyski : )

Zależy do jakich zastosować szukasz sprzętu : )
@y_paul: o czym ty mowisz, przecież nawet jeśli miałby "przestarzałą technologie" to i tak po to co rok/dwa wychodzi nowy model żeby wymienić tą technologie na nowszą XD

nie zaprzestajesz produkcji ze względu na przestarzałą technologie, tylko wymieniasz tą technologie w nowym modelu xD
@y_paul: do jakich? Do praktycznie żadnych, od czasem jakiś film ze zdjęci skleić ale to dobrze robi iPhone jak dla mnie, netflixa popatrzeć, w necie poszukać śmiesznych kotków. Nic monumentalnego :-) i szczerze sam nie wiem na co się kierować, zajebiscie podobają mi się air 12"
@Najkon: Air nie był odświeżany już 2 lata, poza tym ma kiepską matrycę. Nie dostanie update do wnętrza powiedzmy na poziomie 2017r. Ponieważ znacznie podniosłoby to jego cenę, Air ma być najtańszy a co za tym idzie, będzie miał słabe komponenty.

@muak47: Rozumiem więc moim skromnym zdaniem poleciłbym Maca 12", dlaczego? Ponieważ ma znacznie lepszą matryce niż MacBook Air. Wnętrze również jest "lepsze" poza tym posiada chłodzenie pasywne także nie
@muak47: Z większych wchodzisz już w linie PRO ale z doświadczenia wiem że 1" nie jest praktycznie żadną różnicą, nie zauważysz jej. Poza tym linia pro jest już trochę droższa.
@y_paul: no tak, tylko że apple przynajmniej z tego co mówili - wycofują aira i już nie bedą go dalej kontynuować, więc jeśli by chodziło o twoją "przestarzałą technologie" to by ją po prostu wymienili na nową, imo macbook 12" ma zastąpić aira

@muak47: nie wiem jak ważna jest dla ciebie mobilność sprzętu, ale jeśli jednak więcej niż polowe czasu będziesz korzystał w domu, to imo mac pro 13" jest
@Najkon: Apple nie wycofa Air... Jeśli już to dostanie mały upgrade co potwierdzałoby dość duże wyprzedaże tego modelu. Air ma być "linią dziad" XD i próg wejścia musi pozostać na podobym poziomie jak teraz.
@muak47: Bardzo dobrze, jedynym minusem jest tutaj zastosowana matryca natomiast jeśli nie używałeś wcześniej ekranu z dużą rozdzielczością to nie powinno to stanowić problemu.