Wpis z mikrobloga

Kto z was uprawia jakieś sporty walki?

Co jest najbardziej wszechstronne? BBJ jiu-jitsu? A może Muay Thai?
Chciałbym zacząć ćwiczyć coś po prostu dla sportu i kondycji ale fajnie jakby było to także przydatne/użyteczne (np. gdyby ktoś zaczepił na ulicy itp).
Z filozoficznej strony najbardziej podoba mi się Aikido ale raczej aby być w tym skutecznym trzeba sporo dłużej ćwiczyć. Jest coś czego powinno się unikać? Szukam także czegoś dobrego dla całkowicie początkujących.
#sportywalki #mma #sztukiwalki #aikido #muaythai
  • 42
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: ja z filozoficznej strony chodziłem na aikibudo (podobno jakaś agresywniejsza wersja aikido), ale żeby było wszechstronne to bym nie powiedział. dla sportu i kondycji jak najbardziej.
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny:
polecam!
https://www.youtube.com/watch?v=HIf-jbcXlR4

nie jest może tak efektowne jak uderzane sporty/sztuki walki, ale za to bardzo EFEKTYWNE. I nie sugeruj się jak wyglądają zawodowe walki - oponenci są do granic możliwości wyuczeni technik, kontr, taktyk. W walce ulicznej będziesz rzucał ludźmi jak workiem, nawet tymi którzy trenują jakieś sztuki uderzane.
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: wiem, że na wyjazdach aikibudo mieliśmy zajęcia z judo/jujitsu/jujutsu (czy jakoś tak), a przez krótki okres czasu równolegle można było chodzić na katori shinto ryu - zajęcia z władania mieczem. miło wspominam, a było to 20 lat temu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Oczywiście to wymaga czasu, ze 3 lata systematycznych treningów i nie ma na ciebie kozaka ;) Trenowałem sporo lat i czuję się pewniej na ulicy przechodząc obok typów spod ciemnej gwiazdy. Super jest to że nie trzeba masakrować przeciwnika by go unieszkodliwić (a i rękę można złamać w razie czego).
  • Odpowiedz
Oczywiście to wymaga czasu, ze 3 lata systematycznych treningów i nie ma na ciebie kozaka ;)

W walce ulicznej będziesz rzucał ludźmi jak workiem, nawet tymi którzy trenują jakieś sztuki uderzane.


@Ian dostaję raka jak czytam takie komentarze...
  • Odpowiedz
@Ian: jesteś gotów płacić za utrzymywanie warzywa jakbyś wykręcił np o goshi i typ by sobie głupi ryj rozwalił o beton? U mnie nauka judo zaczynała się od upadania, a nie rzucania.
  • Odpowiedz