Wpis z mikrobloga

Mam problem, chce podłączyć kompa pod internet ale żeby nie ciągnąć kabla przez całe mieszkanie to właściciel pociągnął do pokoju obok i powiedział że pod switcha podłączyć z tamtym kablem i będzie działać. Jako żeby nie kupować switcha to użyliśmy starego routera, d-link dir-615 ... Mam takie trzy.
Końcówki między switcha a kompami zrobione na prosto (bez crossowania) lokator ma internet normalnie na blaszaku i laptopie, ja zaś nie mam. Myśleliśmy że u mnie ethernet jest walnięty ... Jak przeniosłem kompa do niego to nie sobie działa ..., Więc padło na końcówki że może coś źle ... Zarobiłem je na nowo i dalej nie mam internetu, więc że kabel jest gdzieś uszkodzony ... Urządzeniem testowym niewykrycia my żeby był gdzieś przerwany. Lokator normalnie ma internet ale ja już nie, u mnie jest że jest identyfikowanie sieci ... I zaraz po tym że kabel sieciowy jest odłączony... I tak po chwili znów to samo, i znów to samo. Co może być tego przyczyną?

Kabel nie jest uszkodzony, moja karta sieciowa działa poprawnie, router ... Po zamianie na drugi i trzeci występuje ten sam problem.

#siecikomputerowe #komputery #internet

Za pomoc przewidziana nagroda w postaci zaplusowania 50 wpisów podanych przez osobę która poda rozwiązanie. :P
  • 11
@KosmicznyPolityk zobacz w ustawienia karty sieciowej czy masz ustawioną prędkość na autonegocjacje. Jeśli tak to zmień na 100 a potem na 10 jak nie będzie działać. Jeśli będzie działać na 100 i 10 to popraw kabel wg standardu
@doktor_bulgot: ma znaczenie tylko po to by osoba się nie pomyliła lub też następna osoba która będzie modyfikować wiedziała jak jest podłączone, przy domowej sieci, gdzie ten kabel nigdy nie będzie ruszany nie ma znaczenia a tym bardziej że to całe 5m. Ps. mimo wszystko zmieniłem na standard a i tak nie działa ...

@Gooma: karta sieciowa wszystko ma ok

Dziękuje wam za pomoc, okazało się że osoba która ten