Wpis z mikrobloga

Drodzy Wykopowicze, Mirki i Mirabelki.
W imieniu mojego dobrego znajomego - funkcjonariusza Policji jednego z Komisariatów Policji w Katowicach
zwracam się do was z ogromną prośbą o pomoc jak i #wykopeffect.

Sprawa tyczy się jednej z interwencji w Katowicach z 13 października 2010 roku, w której to min. brał udział mój znajomy a jedną ze stron w sporze był sędzia jednego z Sądów Rejonowych w Katowicach Tadeusz Cz. - obecnie oskarżony.

Link do artykułu GW z 2011 roku dot. przedmiotowej interwencji

Link do reportażu programu "Interwencja" telewizji Polsat - materiał wideo niestety spadł z rowerka i nie działa, przynajmniej u mnie.

4 lata trwało aby Sądy I jak i II instancji uniewinniły Policjantów ze wszystkich zarzucanych im czynów, przez ten czas pomimo braku zawieszenia w wykonywaniu czynnościach służbowych nie otrzymywali oni awansów na wyższe stanowiska jak i nagród motywacyjnych.
Następnie Sąd Apelacyjny w Katowicach odebrał immunitet Sędziemu Tadeuszowi Cz.

Link do artykułu PulsBiznesu
którego to sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Chrzanowie a w tym czasie uaktywniła się żona tegoż sędziego.

Link do artykułu min. dot. żony Sędziego - Sędziny Justyny Cz.
która to następnie za swoje zachowanie (wyzywanie od chamów, półgłówków itp.) po interwencji Ministra Ziobry otrzymała naganę.

Artykuł opisujący konsens zachowania Justyny Cz.

Pomimo tego, iż od zdarzenia minęło niecałe 7 lat to prawdopodobnie Tadeusz Cz. wywinie się temidzie gdyż na wniosek Sędzi Sądu Rejonowego w Chrzanowie Alicji Mleczko postanowiono umorzyć mu postępowanie.

Artykuł GW

Artykuł SE

Sprawa jest o tyle dziwna, że pomimo odmowy składania zeznać przez Sędziego, nie przyznania się do winy, a co gorsza nie odczytaniu Sędziemu aktu oskarżenia w Sądzie Rejonowym w Chrzanowie sprawa została własnie umorzona.

Znajomy wraz z kolegą, który również był oskarżony w sprawie interwencji z 2010 roku wraz z Prokuratórą rejonową w Katowicach złozyli pod koniec 2016 roku odwołanie od powyższej decyzji do Sądu Okręgowego w Krakowie, który zdążył już czwarty raz odwołać posiedzenie i przenosić je na kolejne terminy.

W związku z powyższym w imieniu moim i mojego kolegi prosimy was drodzy użytkownicy tegoż zacnego grona, portalu Wykop.pl pomoc i przekazanie informacji dalej a także aby ten wpis poszedł w gorące, gdyż mam wielką nadzieję, iż im więcej osób o tym przeczyta i ich zainteresuje tym szybciej dojdzie do jej zakończenia.
jeśli masz chwilę czasu, byłeś na rozprawie w Sądzie jako publika a chaiłbyś zobaczym "z czym to się je" zapraszam. Obecnie rozprawy prowadzone są bez publiki co daje Sędzinie Sądu Rejonowego w Chrzanowie pole do działania szczególnie, że na ławie oskarżenia siedzi jej kolega po fachu.
Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania zapraszam na PW. Pozwolę sobie również stworzyć Tag #sedziavstemida ,gdzie zamieszczać będę dalsze materiały w tej sprawie oraz powiadamiać o terminach posiedzeń lub rozpraw w przedmiotowej sprawie Tadeusza Cz.
  • 86
  • Odpowiedz
Do incydentu doszło w październiku ubiegłego roku na ulicy Ścigały. Jadący po uczące się w katolickiej szkole dzieci sędzia Cz. nie mógł przejechać, bo z naprzeciwka nadjechał mikrobus wożący niepełnosprawnych uczniów pobliskiej szkoły specjalnej.


Piękne kombo! Prawdziwy Polak-katolik, skromny, życzliwy dla bliźniego, czuły na krzywdę słabszych.
  • Odpowiedz
Urocze jest to, że po tylu dowodach na to, kim policjanci naprawdę są zawsze znajdzie się odpad, który będzie ich bronił. j.w. :)


@wykopowiczka69: Ty tak powaznie? Wiesz co to generalizowanie czy jeszcze nie ?
  • Odpowiedz