Wpis z mikrobloga

Mirki, problem mam...
Składam kompa i wydaje mi się, że wszystko dobrze podłączyłem: 2x prąd na płytę, ram, cpu, gpu tylko po wyłączeniu kręcą się wiatraki, ale na monitorze nie ma sygnału. Próbowałem podpinać i do wbudowanej karty w płytę i do gpu zewnętrznego, ale efekt ten sam. O czym zapomniałem? Co sprawdzić żeby spróbować jakoś odpalić tego kompa?

#komputery #informatyka #skladamkomputer
  • 20
via Android
  • 0
@Wapniak teraz mnie nie ma w domu to nie podesle :<

@ArturSo zasilanie do gpu jak najbardziej podpięte. Wszystkie części na wypasie, zasilacz też z białej listy xD no powinno wszystko działać pięknie, wczoraj do 1 w nocy siedziałem nad tym i gowno. Nie daje mi to spokoju teraz...
@Qbol69: Przede wszystkim - jak włączysz zasilanie, to czy słychać jakieś bipnięcie z płyty głównej? Jeśli tak, to dokładnie zanotuj jakie - ile dźwięków oraz czy długie czy krótkie.
Oczywiście zakładam, że podłączyłeś do płyty głównej tego małego bipera, bo zazwyczaj są osobno i trzeba wpiąć go do gniazda.
@Qbol69: Sprzet jest nowy? Przyczyna moze byc za stary bios ktory moze nie rozpoznawac procesora (mialem kiedys podobny przypadek). Ale najpierw upewnij sie, ze wpiales glosniczek, pozniej uruchom komputer tylko z wpietym prockiem, nastepnie po kolei kazdy podzespol.