Wpis z mikrobloga

Robiłem dziś research na reddicie i z tych polecanych przez ludzi wybrałem 3: siacoin, aragon, nem. Co o nich sądzicie? Wg. was warto kupować teraz eth na krótkoterminową spekulację?
Ja wybrałem:

Nem (XEM) - bardzo popularna moneta w Azji (ojczyzna to Singapur). Mnóstwo cech i zastosowań, napisany zupełnie od nowa blockchain

Golem (GNT) - polski zespół (może to sentyment?) . Ma w przyszłości umożliwiać udostępnianie mocy obliczeniowej i być zdecentralizowaną platforma obliczeniowa. Pytanie w jak dalekiej przyszłości. Wydaje mi się, że najbardziej długoterminowy projekt.

Factom (FCT) - w moim odczuciu jeden z najbardziej wiarygodnych teamów, który pracuje nad wdrożeniami a nie
@3agle: myślisz że poleca ci to z dobrych chęci? Sam w tym siedzi więc najważniejsze żeby podbić zainteresowanie :) 99% tych krypto to wymysły które nie mają żadnego zastosowania/innowacji, nawet gotowe produkty z których i tak nikt nie korzysta. Alty są po to żeby kupić tanio i drogo sprzedać - na końcu zawsze ktoś jest stratny.

Budujesz coś zapowiadasz "produkt poboczny", rewolucja - po jakimś czasie jak zarobisz na samej otoczce
Mireczki jeszcze takie pytanko, z jakiej waluty taniej kupie altcoiny? Eth czy Btc? Chodzi mi tutaj o transaction fee przy przesyłąniu z polskiej giełdy na np. Bittrex.