Wpis z mikrobloga

Mirki to znowu ja - problem z monitorem nadal występuje mimo próbowania wszystkiego co znalazłam. Wymieniłam kabel hdmi, mam zupełnie nowy zestaw pc, monitor iiyama był podłączony do iMaca i wszystko działało- do mojego pc był podłączony asus i też działał bez zarzutu. Zmieniałam nawet częstotliwość odświeżania w ustawieniach od nVidii i nadal to samo. Monitor gasnie na kilka sekund i się zapala z komunikatem z jakiego portu działa. Objaw występuje niezależnie od niczego, czasem przy przeglądaniu fb a czasem nie robiąc nic na komputerze. Ktoś ma jakiś pomysł co innego moge zrobić oprócz kupienia nowego monitora? :D #pc #elektronika #komputery #monitory #serwispc
  • 21
@kinky_savage: był do iMaca podłączony bodaj z 2tygodnie gdzie na moim pc objawy pojawiają się po 2 dniach od przerwy w użytkowaniu. Jedyne co zostało w pc to zasilacz ale nie bardzo widzę połączenia między zasilaczem do pc a monitorem... I skoro to problem z monitorem to gdzie jest ten problem skoro na iMacu działał poprawnie?
@BlackTabby: Tyle pytań.
Te ustawienia monitora (rozdzielczość Hz) na macu, na Twoim pc, i na tym asusie takie same były?
Jaki zasilacz? Karta ma oba złącza podłączone (jeśli ma dwa)?
Sprawdzałaś podpiąć monitor z innego gniazdka?
@kinky_savage: ustawień nie sprawdzałam na macu - na PC zmniejszałam z 60 na 59 etc i nic. Tak. Asus i iiyama po prostu zostały zamienione miejscami bez zmiany czegokolwiek w systemie. Może spróbuję z innym gniazdkiem, albo zmienię cała listwę bo rozmieszczenie gniazdek w pokoju wola o pomstę do nieba ( ͡º ͜ʖ͡º)
@BlackTabby: Warto spróbować.
1. Podstawowe pytanie, gwarancji już nie masz, nie? :p
I nie odpowiadasz na wszystkie pytania :(
Podaj proszę model tej;
2. Iiyamy,
3. model zasilacza i
4. GPU.
Chociaż problem występuje dalej mimo zmiany GPU.
Stawiam zasilacz, albo przynajmniej sekcje 12V, ale potrzebne parametry :p
@BlackTabby: Prawdopodobnie zużyte kondensatory w sekcji zasilania monitora.
Jeśli mieszkasz w UK, to dobrym pomysłem będzie oddanie go do serwisu/komisu GSM prowadzonego przez ciapatych.
Poproś, żeby rozkręcili, sprawdzili i ewentualnie wymienili "capacitors".
Ile lat ma monitor? Posiada zewnętrzny zasilacz, czy wbudowany?
@kinky_savage: nie na wszystkie pamiętam odpowiedzieć wybacz :D 1. Używka to jest więc mogę pomarzyć o gwarancji ;) 2. Bodaj B2409HDS, pewna nie jestem bo nie ma mnie w domu teraz. 3. Corsair cx600 4. GeForce 760. Zasilacz dobrze podłączyłam ;)
@BlackTabby: Wygląda ok, że nic tam się nie blokuję/przeszkadza i wychodzi na jakąś usterkę mechaniczną - możliwe jak kolega wędrowiec pisze.
A jeżeli nie, szukał bym do testów zastępczego zasilacza. Może już nie daję rady.