Wpis z mikrobloga

Rodzice mają telefon stacjonarny, z którego nie korzystają, ale łącze potrzebne jest do korzystania z internetu. Obecnie miesięcznie płacą za telefon 50 zł z Orange (linia TP) oraz 55,99 za internet do 10 Mb/s z Netii.

Pracownicy BOKu Netii wciskają mi kit, że spokojnie można wziąć net do 100 Mb/s, pomimo faktu, że gościu od pomocy technicznej Netii w mejlu wyraźnie napisał, że maksymalna przepływność na łączu wynosi do 20 Mbit/s, wyraźnie podkreślając fakt, że jest to przepustowość "do" dwudziestu, a nie całe dwadzieścia. Korzystając z kontaktów prywatnych dowiedziałem się iż w tej lokalizacji odległość od centrali jest spora i maksymalna prędkość łącza wynosić może 13 Mb/s - dwukrotnie sprawdzone przez technika.

Obecnym rozwiązaniem jest zawieszenie usługi telefonicznej w Orange (21,53 zł miesięcznie), a umowa z internetem przejdzie na czas nieokreślony. Miesięcznie więc wyjdzie 77,52 złote. Jakieś propozycje na zmniejszenie kosztów?

Stacjonarny nie jest potrzebny gdyż rodzice mają komórki. Niestety w takiej małej mieścinie internet stacjonarny można mieć tylko z Orange lub Netii. Są też opcje lokalnego internetu radiowego, ale generalnie ceny większe, a jakość niestety gorsza bo już kiedyś rodzice mieli taką usługę. LTE również odpada. Sąsiad obok często narzeka na słaby sygnał, a po przekroczeniu limitu danych internetu nie ma prawie w ogóle. Co miesiąc zgłasza problemy techniczne, reklamuje, a oni tylko "że to z powodu dużego natężenia sieci w okolicy". Innym powodem jest wspomniany wcześniej limit danych. Rodzice oglądają dużo filmów z internetu na tv - więc LTE odpada.

Wie ktoś jak to jest z internetem w Netii na łączu Telekomunikacji Polskiej, bez opcji telefonu stacjonarnego?

#telefony #internet #netia #orange #tpsa #telekomunikacja #telefonstacjonarny #pytanie #pytaniedoeksperta #niewiemjaktootagowac
  • 5
@fstab: Rozmawiałem z tatą i po kilkunastu minutach oczekiwania od konsultanta z Netii dowiedział się, że po rezygnacji z Orange podpisując z nimi 2-letnią umową będę miał internet o prędkości do 10 Mb/s za 39,90 zł lub do 50 Mb/s za 49,90 zł z VAT, a opłata za łącze będzie za darmo. Niestety jako nowy klient Netii, więc muszę wypowiedzieć umowy z Orange i Netii. Jako stary klient proponują internet o
Kilka lat temu miało być to wzięte, ale trzeba było jednocześnie wypowiedzieć umowę z Orange i Netią, a dopiero wtedy wybrać Dropssa.


@thekrzychu: Dropssa nie można aktywować na nieaktywnej linii, a taką byś miał, gdybyś wypowiedział te dwie umowy.
Z tego co wiem to Netia w ramach głównej marki oferuje oferty bez opłat za utrzymanie linii, gdy złoży się dyspozycję kontaktu na stronie Dropss.