Wpis z mikrobloga

W sierpniu jadę na wakacje na Sardynię (Włochy). Chcę sobie ogarnąć internet na 3 tygodnie (więc myślę o ok 2-5 GB). Jaka jest najkorzystniejsza opcja? Mam telefon na kartę. Widziałem że można kupić sobie starter Three (UK) i tam jest opcja All In One za 20 GBP w której ma się 12 GB do wykorzystania. Zastanawiam się czy nie dałoby radę taniej przez jakąś polską sieć. Internet głównie posłuży do map i posłuchania muzyki wieczorem przy winku.

#ue #roaming
  • 5
@certyfikowany-programista: w Polsce w roamingu wychodzi 20 zł / 1 GB (jeśli kupisz starter i uruchomisz jakiś pakiet np. 5GB lub rozmowy+smsy+internet lub coś innego, to za każde "wydane" 5zł jest do wykorzystania 0,25 GB w UE).

Tylko, że potem płaci się 4gr/1MB, więc może lepiej coś na miejscu kupić?

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Italy

TIM international - for foreigners only

TIM international is a series of plans only given out to foreign tourists, not
@PepeXD Hm... chyba warto się zastanowić nad opcją zostania przy polskich operatorach. Three np. banuje korzystanie z tetheringu :-( Co do opcji lokalnych we Włoszech - wszystko spoko, tylko żeby zarejestrować kartę trzeba im pokazywać dokumenty swoje, które czytałem że skanują i cholera wie co z nimi robią, a druga rzecz to że pobierają opłaty za sam fakt aktywacji karty sim (to podobno już włoskie cebulactwo, że jak widzą obcego to chcą