Wpis z mikrobloga

#internet (nawet nie wiem jak to otagować xD)
aktualnie korzystam ze skrzynki gmaila. Jak zrobić tak, by bezpiecznei przenieść email na jakąś domenę? np wykupuję stronę a665321.pl i chcę żeby maile z adresu vipok@a665321.pl przychodziły na moją skrzynkę gmailową?

zawołam może jakieś #webdev najwyżej usunę tag jak skrzyczycie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
@a665321: Podpinasz rekordy MX googlowe pod swoją domenę np. Tylko chyba już nie dają kont za free. Inna opcja to lokalny serwer pocztowy pod domeną, który będzie forwardował pocztę... lub robił za relaya.
@a665321: Możesz tak. Ale lepiej znajdź kogoś kto ma już Google Apps z czasów gdy było darmowe. Doda Ci domenę oraz powiąże z Twoim kontem.
Albo w nazwie przekierowanie maili ustaw - może być problematyczne.
@a665321 W ustawieniach gmaila w zakładce "Konta i importowanie" masz coś takiego jak "Sprawdź pocztę na innych kontach" i "Wyślij pocztę jako" (jeżeli chcesz tez wysyłac/odpowiadać z gmaila).
Co do adresu we własnej domenie to mozna zrobic na kilka sposobów. Wiem, ze OVH daje darmowa skrzynkę/hosting przy rejestracji domeny.
@a665321: najłatwiej jak wykupisz domenę w google; automat Ci to zrobi, ale czasem rekordy lubią się HEHE POGUBIĆ i trzeba dzwonic na przemiły support gdzieś do hamburgerów; na ich koszt rzecz jasna. Mam jedna domenę razem z google suite i generalnie tania domena, ale pakiet administracyjny płatny ekstra, wiec wychodzi tyle co u konkurencji. Druga mam na uniteddomains i działa sprawnie, ale po długich walkach z ich konsola, wiec raczej odradzam