Wpis z mikrobloga

@Palcem: Uprząż jakieś 200 zł, woreczek do magnezji kilkadziesiąt złotych, hms + kubek w przeróżnych cenach - pewnie jakieś 120-200 zł. Ekspresy jakieś 200-250 zł za 6 sztuk (nie wiem, gdzie będziesz się wspinał, a co za tym idzie, ile będziesz potrzebował na drogę), spodnie 150+ zł, kursy na drogach ubezpieczonych kosztują różnie, pewnie w okolicy 300-400 zł. Lina kilkaset złotych.
@Ned: ciuchy to raczej jakiekolwiek, myślałem, żeby na pierwszy sezon pojechać na jurę krakowsko-częstochowską, sokolniki albo do szklarskiej, liczyłem wstępnie 1500zł za uprząż, linę, ekspresy i przyrząd asekuracyjny (myślałem nad półautomate grigri)
@Palcem: No to powinieneś się zmieścić w 1500 za rzeczy, które wymieniłeś. Tylko po co Ci grigri? Weź jakiś dobry przyrzad asekuracyjno-zjazdowy: Petzl Reverso, Black Diamond ATC Guide, Ocun Ferry albo coś w tym stylu.
@Palcem: Praktycznie cała Jura to drogi ubezpieczone, więc ani kości ani friendów nie potrzebujesz. Naucz się pierw chodzić z dołem, na własną jeszcze przyjdzie czas.

Oczywiście sprzętu jest więcej, ale to z reguły drobiazgi. Taśma do autoasekuracji, repsznur, ze 2 karabinki osobiste, plastry do dłoni, magnezja, możesz pomyśleć o kasku, przewodniki po Jurze etc.
@Palcem: jak jesteś z Poznania to najbliżej masz na Dolny Śląsk więc zrób kurs 6dniowy w sokolikach. Kup uprząż, buty i resztę szpeju dostaniesz na kursie po tym szkoleniu będziesz wiedział co potrzebujesz
@pan_kaczka: nie wiem jak wymiarowo z uprzężą będzie, bo mam nietypowe wymiary jak na wspinacza 198cm wzrostu, nie wiem jak się dopasowuje, a 300zł to nie jest majątek na jedyne hobby, które wciągnęło mnie do cna :P potem ewentualnie dokupię resztę szpeju, tylko nie wiem jak z tym kursem bo potrzebne 3 dodatkowe osoby, a najwcześniej to wrzesień kiedy sporo ludzi zaczyna szkołę
@Palcem: Michał Kajca, "Zwierz" Jabłoński w Sokolikach. Granowski (ale on wszędzie), Kilimanjaro (koniecznie z Szymonem), Rokowski na Jurze południowej. Na północnej śląskie, łodzkie środowisko to nie znam.

Ogólnie warto zakręcić się w klubie wysokogórskim, pewnie macie jakiś w poznaniu. Jak chcesz iść na kurs do wszystko poza butami dostaniesz. Uprząż 150 zł, 3x hms 90 zł, kubek lepszy 100, trochę słabszy 50. 12 ekspresów ok 500zł, line 60 da się kupić