Wpis z mikrobloga

Cześć. Wam też zdarzało się konsultować z tzw. doradcami finansowymi? Jest ich naprawdę wielu, a zdecydowana część na pewno nie powie Ci kilku istotnych rzeczy przed podpisaniem umowy. Nie tak dawno temu miałem okazję rozmawiać z doradcą z OVB i odniosłem wrażenie, że ktoś chce na mnie po prostu zarobić, wplątując mnie w długoletnie plany oszczędzania, abonamenty lecznicze... Sprawdź, mam dla Ciebie listę 8 rzeczy, których nie usłyszysz od doradcy finansowego

#finanse #pieniadze #ekonomia #banki #ubezpieczenia #oszczedzanie
  • 2
Nie baw się w dlugoletnie plany oszczędzania. Te produkty są kiepskie bo wszystkie fundusze w które tam inwestujesz mają jeszcze swoje opłaty które nie są wymienione w warunkach umowy (nie muszą). Dochodzi do sytuacji w której płacisz 2% rocznie opłat za polisę + nawet do 4% za sam fundusz (jeżeli jest akcyjny). Czyli Twój fundusz musi zarobić więcej niż 6% w skali roku żebyś w ogóle dojrzał tam jakiś zysk. Załóż sobie
@ebrio1566 ovb to shit ale dobry doradca też się znajdzie. Ja mam kilka produktów od mojego ale mój ulubiony program. 5% od kwoty docelowej na poczatku potem już NIC. Do tego gotowe strategie i moja rocznie średnio 6% na czysto, do tego możliwość bezkosztowego wyjścia w każdej chwili . Wiadomo że na końcu belka ale i tak przy 30 latach na jaki jest program to i tak luz wystarczy to uwzględnić przy