Wpis z mikrobloga

Mirabeleczki, Mireczki. Może narażę się na lincz, ale mam pewną rozkminę odnośnie "fotografów". Czy to aby nie jest tak, że fotografia, to taki substytut bycia "artystą" dla beztalencia? Co i rusz widzę na fejsie profile Januszy i Grażyn z albumami "Janush Photography", albo #!$%@? zdjęcia z podpisem " Mejd baj Graźka". No #!$%@?. Serio Grazia? Uważasz się za artystkę?

Malowanie obrazów, pisanie wierszy, proza, rzeźba, muzyka - no #!$%@?, za trudne. #!$%@?, że kłoda drewna, siekierka, młotek i dłuto tańsze i tata Mirek pewnie by się ucieszył jakby synalek zamiast do Media Marktu wysłałby starego do Castoramy, żeby ten mógł się spełniać artystycznie. Ale nie #!$%@?, ja mam oko! Ja #!$%@? sto zdjęć kwiatków, jebne filtr i mamusia będzie chwaliła się jaki to jej potomek jest w #!$%@? uzdolniony!

#!$%@?! Jestę artystę!

Wyobrażam sobie jak średniowieczni łucznicy musieli się #!$%@?ć, jak powstała kusza i byle pierwszy lepszy cap mógł wziąć do ręki kuszę, poćwiczyć parę minut i sprawić, żeby rycerz na białym koniu strzelił kopytami wraz z koniem tak samo skutecznie, jak łucznik. Ale ten przykład jest o tyle inny, że w przypadku łuku i kuszy można było osiągnąć ten sam efekt, to Janusz z lustrzanką, fantazyjną fryzurą, rzemykiem i w obcisłej koszulce nie stanie się Leonardem da Vinci.

Tak, nie jest to zjawisko, które pojwiło się wczoraj, ale trwa i #!$%@? nadal.

#gorzkiezale #fotografia #umyslowabieda #lustrzanki #moda ##!$%@?
GrammarNazi - Mirabeleczki, Mireczki. Może narażę się na lincz, ale mam pewną rozkmin...

źródło: comment_QYDykLe0dhyAQKnAn3dk3fqWKTXO36DE.jpg

Pobierz
  • 11
@GrammarNazi: zawsze można analogiem #!$%@?ć, sam aparat tani... ale film wywoływacz... itd to inna historia
ale totalnie inaczej robi się zdjęcia analogiem niż cyfrą
cyfra 100/minute spoko
analog 36/4h i połowa do #!$%@? bo mechanizm sie zepsuł :/
@GrammarNazi: znam kogoś kto chyba pod wszystkie wpisy tego typu podchodzi XD

Najlepsze że wprost mówi że jest mądry i go lubią gdy autentycznie wszystkich #!$%@? i nie wiem jak tego nie widzi.

I też sie za fotografa uważa bo ma telefon z dobrym aparatem.
@GrammarNazi: ogólnie dziś łatwo być fotografem, bo porządne jakościowo zdjęcie zrobimy telefonem. Obróbkę też zrobimy na telefonie i potem już prosto na internety. Mnie wielokrotnie mówiono że mam dobre oko do robienia zdjęć ale mnie to nie jara. Obróbka jest już ciekawsza. Pamiętam daaawno temu jeszcze przed erą smartfonów zrobiłem zdjęcie zachodowi słońca telefonem K510i, nałożyłem parę filtrów w ichnim programie do zdjęć i wrzuciłem na Digart. Zdjęcie zebrało 100% pozytywnych
@GrammarNazi Fotografia jest po prostu fajna i przyjemna. A rozwój techniki sprawił, że stała się przystępna dla zwykłych ludzi. - z reszta nie tylko fotografia bo wszystkie branże związane z obrazem cyfrowym i grafiką podobnie. A to, że duża część amatorów fotografii to pozerzy to inna sprawa. Internet jest tak zawalony zdjęciami, że i tak nikt ich nie ogląda -- z wyjątkiem tych lepszych ewentualnie.
@RVRE_PEPE Łatwo być fotografem pod względem technicznym, jakości zdjęć no bo technika się rozwija. Natomiast fotografii w sensie umiejętności typu kadrowanie, kompozycja, temat itp aparat za człowieka nie zrobi. W tym aspekcie nadal trzeba polegać na sobie.