Wpis z mikrobloga

@bigos555: taśma LED nie zadziała. Musisz mieć wiele osobnych segmentów żeby je kolejno załączać, albo skorzystać w diodek WS które łączysz jedna za drugą i sterujesz je komendami.

A odległość to można zbierać z jakiegoś czujnika ultradźwiękowego o odpowiednim zasięgu :)
@bigos555: Zrób to na wyłącznikach krańcowych i przekaźnikach, bez zabawy z elektroniką. Arduino i tym podobne rzeczy to dobre do delikatnych rzeczy w domowym zaciszu. Przy wozie jest wilgoć, oddziaływania mechaniczne, brud itp.
Musisz zaprojektować sobie konkretne rozwiązanie, ale proponuje Ci po prostu zrobić to tak, że klapa po odjechaniu zjedzie z krańcówki przełączając obwód na inne oświetlenie. Dobierzesz odpowiednie parametry pracy to pewnie nawet obejdzie się bez przekaźników. Ale to
Sandman - @bigos555: Zrób to na wyłącznikach krańcowych i przekaźnikach, bez zabawy z...

źródło: comment_uDPAmKP00Wmg2TwMyGmX1aqeb9bCxZDQ.jpg

Pobierz
tylko użyj gotowych urządzeń dostępnych w przeciętnej hurtowni z elektryką/automatyką.


@Wegrzynski: Tak właśnie chciałem, miałem tylko nadzieję, że ktoś mi podpowie za czym tu się w ogóle rozglądać.
@Sandman: Musi być tak jakaś fotokomórka, bramka laserowa bo to jedyny sposób żeby naczepa to zainicjowała. Chodzi o podjeżdżanie do rampy, a jedyne czego może dotknąć to gumowe odboje i to w różnych miejscach
@bigos555: A może coś takiego? http://allegro.pl/bariera-podczerwieni-fotokomorka-do-bramy-12-24v-i5888991111.html Wystawia sygnał za pomocą przekaźnika. Do tego zasilacz 12V, jakiś trochę mocniejszy żeby ogarnął ledy i czujki jednocześnie. Jak dobrze doczytałem to czujka wystawia styk NO i NC. Jeżeli czujki się widzą dajmy na to styk jest normalnie zwarty i załącza nam zielone diody. Gdy pomiędzy czujkami znajdzie się ciężarówka styk otworzy się. Gaśnie wtedy zielone. Dostawiamy przekaźnik dla zanegowania aby zapalić czerwone i gotowe.
@RycerzSzaregoMelanzu: Bzdurę napisałem trochę. Dla tego zestawu z linka jeżeli czujki się widzą dajmy na to styk 1 jest normalnie zwarty, a styk 2 rozwarty. Na com podajemy + z zasilacza, na styk 1 + od taśmy led zielonej, a na styk 2 + od taśmy czerwonej. Minusy razem do kupy. I gotowe. Gdy wiązka się przerwie styk się przełączy i zgasi zielone i zapali czerwone. Zasilić trzeba jeszcze tylko czujki
@bigos555: To zależy jakie chcesz ledy dać. przez ten styk może iść 1A. Wątpię abyś przekroczył tą wartość, bo zawsze będzie świecił tylko jeden kolor. Dla odciążenia przekaźnika w tych fotokomórkach możesz dostawić mocniejszy przekaźnik, który będzie sterowany z przekaźnika fotokomórki, a załączał będzie ledy.