Wpis z mikrobloga

Mirki,
Posiada ktoś fajne laby do zrobienia w gns3? Jakieś linki?

Uczę się do CCNA i o ile wiedzy teoretycznej mi nie brakuje tak brakuje mi np. przesymulowania jakiegos data center w labie ktory z iddentyczna konfiguracja moglbym wdrozyc u klienta. Wiadomo, sam nie wdrożę ale tutaj chodzi o czysty fakt wiedzy czego mogę się spodziewać u klienta na routerze/switchu/serwerze, jakich rozwiazań i wiedzieć z czym to sie je.
Mam nadzieje, że nie zostane skarcony za pytanie o takie podstawy a bardziej licze na konstruktywne odpowiedzi doswiadczonych sieciowców :)
#siecikomputerowe #cisco #gns3
  • 4
@rasjanek20: > ccna >datacenter ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) czego się możesz spodziewać to dowiesz się w pracy, żaden lab ci tego nie da, co zobaczenie i dotykanie produkcji. Wpisz w Google ccna lab, gns lab - jest tego pełno w internecie
@rasjanek20: routing i switching możesz przerobić w packet tracer, tak jak i access listy, nat, ntp, hsrp i tego typu protokoły. A na necie możesz znaleźć gotowe konfiguracje z pytaniami
@trq: Ta, najwięcej przerobi w packet tracerze... Skoro ma GNS3 to po co mu polecasz PT?

@rasjanek20: Po zerowe, bardzo fajne podejście.
Po pierwsze, z CCNA to raczej za dużo technologii do wdrożenia w DC się nie nauczysz. Ale ciągnij ten wózek dalej.
Po drugie, ja jak się uczyłem, to próbowałem dokładać sobie do laba kolejne rzeczy w miarę uczenia się kolejnej technologii. Poznałem STP, to próbowałem sam tworzyć sobie