Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracbaza #praca #prawo #prawopracy ♯programowanie
Hej mirki,
Szukam obecnie pracy w IT - moja pierwsza praca w tej branży, obecnie pracuję poza IT. Zostałem zaproszony na interview, po interview otrzymałem odpowiedź, że firma jest zadowolona z wiedzy którą się wykazałem i chcieliby podjąć współpracę.

Mam wybór - umowa o pracę lub umowa zlecenie. Na start kasa netto dla mnie będzie identyczna w obu umowach, obie umowy będą opłacały składki emerytalno-rentowe,
zdrowotne i cośtam jeszcze (rodzaj składek na UZ będzie taki sam jak na UoP, ale kwoty są inne - dowiedziałem sie, ze UoP składka obliczana jest na podstawie kwoty netto (chyba?), a na UZ jest odliczana od kwoty 200zł - mówi mi to tylko tyle, ze w UZ mam czegoś mniej). Jeżeli chodzi o okres wypowiedzenia - ustalamy dla umowy zlecenie okres wypowiedzenia = 1 miesiąc. Urlop - dostaję 20 dni urlopu na umowie zlecenie. Dla pracodawcy naturalnie bardziej opłacalna jest umowa zlecenie, dla mnie bardziej opłacalna jest umowa o pracę.

Ale jest jedno ale. To jest IT, jako noob nie dostanę kokosów, ale moje zarobki w funkcji czasu mogą szybko rosnąć. Szefostwo zapowiedziało, że jeżeli wybiorę UoP, to będę stał na zdecydowanie niższej pozycji jeżeli chodzi o negocjacje podwyżki w przyszłości. Dodatkowo nie ma szans przejść z UoP na UZ, ani nie można przejść z UoP na B2B. A dla mnie firma zajmuje się naprawdę bardzo ciekawymi rzeczami, większość pracowników to specjaliści, będę mógł chłonąć wiedzę, widzę tam swoją przyszłość, chciałbym tam zaczepić się na 3-4 lata. Ale UoP na dzień dobry podcina mi skrzydła i w momencie w którym się nie dogadamy odnośnie podwyżki, to będę musiał zwijać manatki i szukać nowej roboty, bo nie ma szans zmienić umowy na UZ albo na B2B.

Co mam robić? Jakie korzyści (realne) daje mi UoP? Jeżeli chodzi o mnie, to jestem przekonany, że z emerytury dostanę wielkiego #!$%@?, wolę sam ogarnąć swoje inwestycje. A co z chorobowo zdrowotnymi rzeczami?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 8