Wpis z mikrobloga

Mirki, mam w swoim PC zasilacz Thermaltake Smart SE 530W. Przy graniu w niektóre tytuly, słyszę i odczuwam tak jakby ściny, które trwają mniejwiecej 0.5 sec. Nie znam powodu. Czy ktoś wie co jest "grane" ? hehe.
// pozostałe podzespoły: gpu gtx 1060 jetstream palit , cpu intel i5-6600, 2 kosci vengeance corsair lpx ddr4 3kMHz , plyta g. z170 K3 gigabyte //

Pozdrawiam

#komputery #pcmasterrace
  • 12
Mam ten sam problem u siebie przy i5 6500+R9 380X odkąd złożyłem kompa rok temu.
Próbowałem praktycznie wszystkiego od instalowania Windowsa od nowa (7/8/8.1/10), różnych sterowników z 2015/2016/najnowszych dostępnych, tweaków w rejestrze, UEFI itp.
U mnie problem ten występuje też przy uruchamianiu programów, przy czym szczególnie widoczne jest to przy uruchamianiu Microsoft Edge i poruszaniu się pomiędzy zakładkami w ustawieniach Windowsa.
@stiwinga22
Przy okazji, czy masz w miarę świeżego Windowsa i najnowsze sterowniki? Jeśli słyszysz też przycinki dźwięku to może być to wina sterowników karty dźwiękowej.
@stiwinga22:
Problemem może być dysk

(ID) Attribute Now Worst Value
(C7) UDMA CRC error rate 100 100 67
Częstość błędów zapisu. Atrybut określa liczbę błędów wynikających z zapisu danego sektora.
(C8) Write error rate 100 100 26
Parametr C7 oznacza najczęściej problemy z kablem SATA, lub też samym kontrolerem na płycie. Zacznij od zmiany kabla.
Generalnie błąd ten oznacza problemy w transmisji, najczęściej chodzi o uszkodzony/obluzowany kabelek łączący dysk z płytą.