Wpis z mikrobloga

@cwiczebny_janusz aha, spoko. Wspomina ci się błąd, który przecież każdy ma prawo popełnić, a ty zamiast jak facet się do tego przyznać to wklejasz dziecinne obrazki z internetu. Spoko.
  • Odpowiedz
@Krupier: Art. 7.2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej zaleca się podnosić lub umieszczać na budynkach mieszkalnych lub przed budynkami mieszkalnymi oraz na budynkach lub przed budynkami, w których prowadzi się działalność gospodarczą lub w innych miejscach niż wymienione w ust. 1 i 2 – z okazji świąt i rocznic państwowych oraz innych uroczystości o zasięgu państwowym lub lokalnym, z
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: no to teraz przeczytaj jeszcze troszkę wyżej. ;)

Anyway bo już mi się nie chce, wiele ludzi ma niestety to starsze przekonanie, że barwy z godłem to nie flaga. Są w błędzie, jest to jak najbardziej pełnoprawna flaga, którą każdy obywatel może wywiesić w celu podkreślenia znaczenia świąt, uroczystości czy chociażby na maszcie w ogródku.

Ustawa określa szczególne warunki, w których musi być umieszczona albo flaga z godłem, albo bez
  • Odpowiedz
@thoorgal: @worldmaster: założona przez Polaków to chyba za dużo powiedziane według wiki:

Bremond is named for Paul Bremond (1810–1885),[3] entrepreneur and founder of the Houston, East and West Texas Railroad 1875, who owned the surrounding land. Years later, the new owner, cotton baron William Marsh Rice, whose first wife was Bremond's daughter, Margaret, had the town surveyed and named after Bremond. The town was incorporated in 1870. In the 1870s
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: @cwiczebny_janusz: Ludzie, naprawdę, upieracie się przy swoim, a nie macie racji. Czytajcie uważnie całość, a nie fragmenty.

Art. 6. 1. Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej jest prostokątny płat

tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej, umieszczony na maszcie.

2. Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej jest także flaga określona w ust.

1, z umieszczonym pośrodku białego pasa godłem Rzeczypospolitej Polskiej.


- czyli jasno wynika z tego, że flaga z godłem po środku jest FLAGĄ
  • Odpowiedz
@Dorogon: W ustawie jest rozróżnienie pomiędzy "flagą państwową" a "flagą państwową z godłem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
A do flagi państwowej z godłem odnoszą się artykuły 8 i 9.

I na jakiej podstawie twierdzisz, że nie mam racji? Jesteś prawnikiem? Pisałeś tą ustawę?
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: Czego nie rozumiesz w "Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej jest także flaga określona w ust. 1, z umieszczonym pośrodku białego pasa godłem Rzeczypospolitej Polskiej"?

Nie jest tam napisane "Flagą państwową z godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest..." tylko wyraźnie "Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej".

A artykuły 8 i 9 odnoszą się do całkiem czegoś innego. Te artykuły mówią o tym, jakie obowiązki wobec prezentowania flagi mają jednostki za granicą. Wymienione jednostki mają NARZUCONE by
  • Odpowiedz