Wpis z mikrobloga

Jak to w końcu jest z tymi sokami owocowymi i warzywnymi? Te kupne to wiadomo że mają tone cukru i są równie zdrowe co coca-cola, ale świeżo wyciskane w domu?
Jakiś czas temu czytałam, że błonnik, który "rekompensuje" naturalne cukry zawarte w owocach i warzywach zostaje w zbiorniku na odpady. W efekcie taki sok jest zdecydowanie gorszy od owoca. To w końcu dobrze jest kupic wyciskarkę i pic soki z warzyw i owoców, czy jednak jest to niekorzystne i lepiej pochrupać marchewkę?

#zdrowie #soki #gotujzwykopem
  • 10
@Toniezarzutka soki owocowe nie majac cukru nawet te ze sklepu, maja fruktoze i nie ma znaczenia czy zrobisz go w domu czy kupisz w sklepie, maja mase kalori i na diecie sa nie wskazane, co innego soki waznywne i tu domowe sa lepsze
@Toniezarzutka: nie wiem w jaki sposób błonnik miałby rekompensować naturalne cukry występujące w owocach. Rolą błonnika jako mieszaniny substancji jest poprawa funkcjonowania układu trawiennego, a nie wkład energetyczny do diety. Każdy człowiek w zależności od masy ciała, trybu życia oraz wielu innych czynników ma konkretne zapotrzebowanie kaloryczne. Oprócz tego, zbilansowana dieta posiada odpowiednie proporcje białek, cukrów i tłuszczy spożywanych na dobę. Owoce same w sobie posiadają cukry - ich jedzenie wpływa
@Toniezarzutka: jedz trawę, nie ma ma cukrów ani "szkodliwych chemikaliów"

#!$%@?, ja już nie ogarniam ludzi obecnie. Już nawet owoce im złe bo "łolaboga cukier". A jak nie chcesz umrzeć na raka to mozesz pic sok jedynie z 4 wybranych warzyw z czego jedno rośnie w tybecie jedynie.
I nie daj bóg jak tam będzie marchewka! Umrzesz!