Wpis z mikrobloga

#motocykle
Mirki, wróciłem właśnie z weekendu i wrzucam ciekawe info. Zapewne ciekawe dla #motowungiel bo chłopaki z wrocka pewnie już znają. Generalnie nasi południowi sąsiedzi, miłośnicy słabego piwa i knedli, postawili pod szczytem góry taki dynks jak na obrazku. Konstrukcja ma 55 metrów więc jest imponująca. Widoki też, powrzucam jeszcze jakieś foty w komentarzach. Ale teraz do konkretów:
- trasa do tego miejsca ze śląska jest malownicza i ogólnie super
- można dalej pojechać w kotlinę kłodzką i naprawdę jest gdzie pojeździć (dorzucam moją trasę z soboty)
- na samą górę wjeżdża kolejka linowa, tak samo się wraca więc można spokojnie w moto ciuchach (pic rel).
- na moto można wjechać na samą górę kompleksu - pod dolną stację wyciągu (Parking o numerze 8), pod kasę więc bez forsownych spacerów.
- jak nie ma mega upału, to można z góry zjechać na hulajnodze ADV :D albo na roweryku - trasa ma 15 km jak komuś będzie mało wrażeń.
- na samym szczycie jest platforma z dziurą z siatką z nylonowych linek. I powiem szczerze że kolana mi się miękkie zrobiły jak na to wlazłem (jednak 55 m w dół robi wrażenie).
- cena: bilet na tą konstrukcję + bilet na kolejkę w obie strony - 350 CZK (podzielne na 7 daje złotówki)
- żarcie na miejscu drogie i ujowe trzeba kawałek odjechać.
- Adres: Velka Morava 59, Dolni Morava, Czech Republic - dokładnie pod stację kolejki.

Spotkałem tam ludzi ze szczecina którzy przyjechali na moto specjalnie w tym celu :)
Pobierz FLAqMastah - #motocykle 
Mirki, wróciłem właśnie z weekendu i wrzucam ciekawe info. ...
źródło: comment_wQY8GYaFcv70OpauJ1hyH3LPcgcK6oMt.jpg
  • 15
@FLAqMastah: już któryś raz to widzę, skąd taka popularność tego w tym roku skoro już sezon temu jak nie dwa to było?

Ja wiem, że spoko i w ogóle, tylko rok temu jakoś cicho sza była
@BajerOp: Budowali to od kwietnia do października 2015. Czyli w 2016 było udostępnione do zwiedzania. Ten jeden sezon był niezbędny, żeby się wieść rozeszła kanałami bezpośrednimi. Jak widać skutecznie. :) Taką mam teorię.
@FLAqMastah: byliśmy tam ze znajomymi rok temu. bardzo fajna atrakcja i niezapomniane wrażenia. najlepiej pojechać w tygodniu bo w weekendy jest sporo ludzi i na górze przy siatce robi się spory tłok. tak czy inaczej miejsce warte odwiedzenia. nam udało się jeszcze spotkać pod wieżą kilkunastu paralotniarzy, którzy właśnie przygotowywali się do latania i mieliśmy okazję obejrzeć cały proces aż do ich startu z bliska. to był fajny dzień. polecam niezdecydowanym