Wpis z mikrobloga

Mam pytanko. Mój różowy wczoraj zakupił w pewnym sklepie internetowym nowy telewizor. A że z natury jest leniwa i średnio rozgarnięta to nie chciało jej się zakładać konta na stronie sklepu. Dziś dostała maila że kupując jako "gość" na ich stronie to nie należy się jej możliwość ewentualnego zwrotu towaru. Co w przypadku jeśli kupiony TV będzie niesprawny lub uszkodzony? Bać się i anulować zamówienie u Tych januszy czy nie mają prawa takiego zastrzeżenia?
#prawo #zakupywinternecie #pytaniedoeksperta #zakupyinternetowe
  • 20
Prawnie masz 14 dni na zwrot czegokolwiek bys nie kupil i moga sobie pisać w regulaminie co chcą. A z tego co mi się wydaje to jesli jakis sklep nie napisze tej informacji gdzieś w ofercie to masz rok na zwrot, ale najlepiej rzecznika praw kpnsumenta zapytac
@predek13: Ehh, no nie ma się czym denerwować. Nie chodzi o to, że nie może zwrócić towaru w ogóle, tylko że nie może tego zrobić przez ich stronę. Na koncie gościa nie ma takiej funkcjonalności. Jeśli będzie chciała zwrócić towar, będzie musiała się skontaktować ze sklepem w inny sposób: mailowo, telefonicznie albo nawet za pomocą zwykłej poczty. Gdyby założyła normalne konto, to prawdopodobnie opcja zwrotu wyświetlałaby się gdzieś obok zamówienia i