Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema Mirki, potrzebuje porady (przepraszam z gory za dlugosc wpisu, ale sprobuje opisac sytuacje tak dokladnie jak potrafie). Nie mam za bardzo z kim o takich sprawach porozmawiac, a chcialbym sie kogos poradzic.
Od dluzszego czasu probuje naklonic rozowego paska do tego aby zaczela chodzic na silownie i dbac o siebie, ale niestety bezskutecznie.
Place co miesiac prawie 300zl za karnet na silownie (lacznie jej i moj), w tym roku byla moze jeden raz.
Zacznijmy od poczatku:
Sytuacja wyglada tak, ze pracujemy w zupelnie innym trybie - rozowypasek 9-5 pon - pt, ja natomiast mam wlasna dzialalnosc (glownie wieczory i weekendy, w ciagu dnia trzeba natomiast rozne rzeczy zalatwiac).
Gdy zachecalem rozowego paska zebysmy poszli razem - zazwyczaj nie bylo zadnego problemu, natomiast ona sama z wlasnej inicjatywy by tego nie zrobila.
Narzeka na to, ze jest caly czas przemeczona (nie dziwie sie, jak sie siedzi przed biurkiem 8h), probuje jej wytlumaczyc, ze silownia po pracy (czy przed) doda jej energii i bedzie sie czula znacznie lepiej, nie wspominajac o utracie wagi i lepszym wygladzie.
No wlasnie - przez ostatni okres czasu rozowy pasek tak jakby przestal o siebie dbac - cola, slodkie rzeczy, ciasta, paczki, co nie ukrywam, ze ma odzwierciedlenie w wygladzie. Jedna z prob, ktore podjalem bylo zachecenie rozowego do poczytania strony z radami dla poczatkujacych, ktora nazywa sie fitstart - niestety nigdy tego nie zrobila i skwitowala to tym, ze jak kiedys bedzie chciala to sama to przeczyta, ale nie chce czuc ze ktos ja do tego zmusza.

Rozowy pasek ma w planach zostanie mama ze mna, natomiast ja nie chce miec dziewczyny ktora o siebie nie dba - chce w miare zdrowo zyc i dobrze wygladac.
Co zrobic i jak naklonic rozowego paska do zadbania o siebie (strata wagi i silownia)? Personalny trener/ka, lokalne studio fitness zamiast silowni?

Chcialbym dodac, ze rozowy to generalnie fajna dupa, tylko przez ostatni czas sie troche zaniedbala - jest mi przykro to stwierdzic, ale nie uprawiamy sexu tak czesto, bo tak jakbym tracil powoli zainteresowanie - co tez niczego dobrego nie wrozy...

Generalnie dogadujemy sie w miare dobrze poza tematem wagi, silowni, odzywiania - ona traktuje to od razu jak atak.

Przepraszam, ze opisane tak chaotycznie - mialem wczoraj ciezka noc i dopiero wstalem ( ͡° ʖ̯ ͡°).

#dieta #logikarozowychpaskow #mikrokoksy #silownia #pomocy #truestory

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 42
  • Odpowiedz
skwitowala to tym, ze jak kiedys bedzie chciala to sama to przeczyta, ale nie chce czuc ze ktos ja do tego zmusza.


no i taka prawda. jeśli sama nie uważa, że powinna zadbać o siebie to nie zrobi tego pod wpływem nacisków. chęć zmiany musi płynąć z wnętrza a nie z otoczenia.

Rozowy pasek ma w planach zostanie mama ze mna


przygotuj się na to, że jeśli nie zmieni nawyków to w
  • Odpowiedz
natomiast ja nie chce miec dziewczyny ktora o siebie nie dba


@AnonimoweMirkoWyznania: Jesteś juz zdecydowany więc śmiało możesz zarzucić tekstem: Zrób coś ze soba gruba świnio bo nie moge na Ciebie patrzeć!

Albo zacznie coś ze soba robić albo problem rozwiąże się sam, po Twojej mysli ;)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: daj sobie spokój bo nic z tego nie będzie. Ty nie prosisz jej o poskładanie prania jednorazowe a o zmiane stylu życia. Jeśli sama tego nie chce to nic nie zrobisz. Siłownia i zdrowe jedzenie to styl życia i trzeba się poświęcić temu. Musi to być pasją a nie wymuszonym obowiązkiem. Albo zaakceptujesz ją taka jaka jest albo się rozstańcie.
  • Odpowiedz
nie ma korelacji między tymi stwierdzeniami. ty możesz żyć zdrowo i wyglądać fit, ona może nie czuć takiej potrzeby niestety


@kwasnydeszcz: Jest korelacja bardzo jasna - skoro jeden z partnerów dba o siebie, żeby podobać się drugiej połówce, to trudno żeby był z osobą, która drugą stronę ma w dupie. Oczywiście, że wygląd nie jest najważniejszy, ale postawa różowego już dużo mówi o tym, jak go będzie traktowała przez całe życie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Stary musisz zadać sobie jedno zajebiście ważne pytanie. Co będzie po urodzeniu dziecka i ślubie? Jeżeli teraz jest młoda i ma pewnie najlepszy dla siebie moment w życiu, żeby coś ze sobą zrobić i żyć na maksa, a jest przemęczona tylko po pracy, gdzie siedzi na tyłku, to co będzie jak będzie mało snu przez dziecko?

Uważam, że jeżeli o siebie dbasz, to twój różowy powinien mieć podobnie, jeżeli jesteś
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A jak z resztą jej dbania o siebie? Wiesz, sukienki, szpilki, kosmetyczka, zrobione paznokcie, depilacja itp. Tylko wagowo się zapuściła?
Najlepiej po prostu zrezygnuj z karnetu dla niej (szkoda płacić jak i tak nie korzysta), sam o siebie dalej dbaj a jej nic nie mów, sama musi to zrozumieć.
  • Odpowiedz