Wpis z mikrobloga

@luki_sk: nie wiem jak biegasz ale odradzalbym pomiar z nadgarstka, niestety bardzo duza inercja powoduje, ze sredni sie nadaje do interwalow i innych dziwnych treningow.
Jak juz musisz, to w sumie zostaja ci chyba tylko 3 modele. Garmin 225 (nie produkowany, moze uda sie gdzies kupic) i 235 (nowszy ale z tego co czytalem z gorsza dioda do pomiaru hr) oraz bardzo podstawowy i budzetowy polar m200.

Polecam lekture: www.dcrainmaker.com (to
@bbeniutek: obecnie z suunto ambit 2, ze wzgledu na czas pracy na baterii, bo to dla mnie priorytet. Jak cos padnie bede sie zastanawial nad garminem 935 (czyli mniejszym odpowiednikiem fenixa 5). I tak biegam z pasem na klacie.

A tak to troche tego sie przewinelo przez moje rece od znajomych, do potestowania samemu dla siebie.

Teraz w budzetowej opcji wciagalbym polar M400 HR (do dzis jest promo 500zl w euro
@PurpleHaze dzięki za odpowiedź, wieczorem poczytam :) w sumie może bym się przekonał do pasa. Fajnie jakbyś polecił jeszcze coś najlepszego według Ciebie w tej cenie z pasem do pomiaru tętna
@luki_sk: ciezko tu cos polecic, jesli to ma byc pierwszy sikor, to pakowalbym sie w budzetowe cos, ewentualnie uzywane w miare dobrym stanie (polecam grupe 'gielda biegowa' na facebooku ludzie sprzedaja czasem wygrane na zawodach zegarki w fajnych cenach).
Bo zobaczysz sam co bedzie dla ciebie wazne i co przydatne, gdybys potrzebowal zmienic zegarek. Pewnie ze mozna pakowac sie we "wszystkomajace" komputery biegowe ale to jest niestety juz gruba kasa. Jesli
@PurpleHaze: a wiesz może jeszcze jak jest ze zgrywaniem danych z tych zegarków? chętnie bym się pobawił tymi danymi wiec fajnie jakby nie bylo trzeba kupować jakichś specjalnych kabli itp ;)
@luki_sk: kable sa zawsze dolaczane do zegarkow, bo kazdy producent ma inny system ladowania. Kablem od ladowania komunikujesz sie z kompem, ewentualnie przez wifi, BT, w starszych tez byly specjalne wtyczki do komputera z protokolem ANT+.

Dane idzie latwo wyeksportowac do roznego rodzaju plikow jak gpx, fit itp.