Wpis z mikrobloga

Mam problem, mój siostrzeniec dostał jakiś czas temu Iphone 6s plus w prezencie. Nie korzysta z niego bo mu się znudził, wiec mogę go sobie wziąć. Telefon jest zablokowany, próbowałem go przywrócić do ustawień fabrycznych... Nic z tego.
Próbowałem przez stronę apple, niestety problem jest taki że nie pamięta na jakie dane go zarejestrował. W punktach apple chcą od nich fakturę albo paragon ale nikt nie pamięta w jakim nawet to sklepie było kupione, nie mówiąc już o pamiętaniu gdzie jest jakikolwiek paragon.

Co można jeszcze zrobić żeby odblokować ten telefon?

#iphone #iphone6
  • 145
#!$%@?... XXI wiek i mamy papierki trzymac... zwlaszcza ze niektore po roku bywaja wyblakle.


@bartalke: To jak płacisz plastikiem to trzymaj potwierdzenia zakupu w pdf.
Zgadzam się z @Hannahalla w 100%, no może 99% b paragony trzymam tylko od rzeczy ważnych / z długą gwarancją.
I tak, mam oddzielną teczkę na paragon + skan paragony (jakby ten wyblakł) i mam oddzielny folder na dysku na e-faktury i e-paragony.
Jak rodzina ma
@Pan_Slon: może wiesz co da się zrobić będąc w podobnej sytuacji co OP ale po tej drugiej stronie IPhone'a ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Brat w UK zamówił nowego iPhone 7, kurier go nie zastał i zostawił paczkę u sąsiada. Sąsiad paczkę przekazał ale bez telefonu w środku.
Sąsiad się wypiera kradzieży, DPD uznaje paczkę jako dostarczoną, a policja ma #!$%@?.

Czy poza zablokowaniem po IMEI da się
@Alikator: cóż... kręcisz... ( ͡º ͜ʖ͡º) ja jak kupowałem telefon za 3k to trzymałem paragon, choćby po to, jakbym potrzebował do gwarancji. Rozumiem, że jak Ci się zepsuje, będziesz chciał oddać na gwarancję (ale nie da się bez dowodu zakupu) to będziesz wyzywał producenta od złodziei jak klasyczny polak?
Niech siostrzeniec obszuka wszystkie skrzynki mailowe.

Nie korzysta z niego bo mu się znudził


@Alikator: ale
No i co, dalej w kółko będziemy tę samą historie wałkować? Historia jaka jest, taka jest, życia się nie zmieni. Tamci mają pieniądze i kupią mu nowego Samusnga, a ja dzięki waszym radom postaram się go odblokować. Szkoda już ludzie dnia na produkowanie się w tym wątku :)