Wpis z mikrobloga

#testowanieoprogramowania
ktoś był na rozmowie albo pracuje/pracowal w bank millenium jako tester?
zapraszaja kazdego czy jest szansa ze im sie spodobalem?
zostałem zaproszony na 1,5h test umiejętności analitycznych + 1h rozmowa prawdopodobnie z kobieta z HR + menago.
dowiedziałem się ze bedą pytania z podstaw pythona i sql (miałem to w cv), o co moga pytać?
zagadnienia zwiazane z testowaniem i jakoscia oprogramowania mam w teorii obcykane, ale przygotujcie sie ze moge spamowac i was meczyc pod tagiem
  • 5
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: z wymagan to entry-level manual, ale dodali ze mile widziane podstawy programowania.
dzieki za ten drugi link ale gdzies w polskim necie juz dawno znalazlem liste 100 samych pytan i wiekszosc mam opracowane i widze ze spora czesc sie powtaza

bardziej mi chodzilo o tego pythona(wpisałem pytest, unittest, SciPy) i sql (wpisałem tworzenie prostych
podzapytań) bo o to napewno beda pytac
  • Odpowiedz
@el_doopa python: typy danych, generator, możesz zabłysnąć jak ogarniesz doctesty.
Pytest fixtury- jak używac, co robi conftest.py, generowanie raportów w junit.xml
A tak btw po co wpisujesz w cv rzeczy, których nie ogarniasz?
  • Odpowiedz
@el_doopa: dawno temu bralem udzial w rekrutacji do millenium.
na ostatniej rozmowie z jakims menago w siedzibie banku, pierwsze co koles powiedzial, to stawka jaka oferuja (z tego co pamietam, to byla cos kolo 2200zl, gdzie na rekrutacji przez telefon podawałem zupełnie inne widełki) i postawione pytanie - "Akceptuje Pan czy nie mamy sensu rozmawiac?".
Wstałem, jebnąłem dzwiami i wyszedlem bez słowa. Jedna z lepszych decyzji w temacie poszukiwania pracy :)
  • Odpowiedz