Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, podbiłem jakieś gówna niemieckie małe i powstaje koalicja przeciwko mnie xD i tu dwa pytania
1. da się zobaczyć listę osób w tej koalicji?
2. mam się bać? XD gram branderburgią a to jakieś krzaki są
#eu4
  • 17
@Refusek:
1. wejdź na okienko z widokiem dyplomacji twojego kraju [tam gdzie masz listę swoich sojuszy itp] i powinno być. Jeszcze masz osobny map mode aby zobaczyć kto jest w koalicji
2. trudno powiedzieć bez danych, zależy ile ich jest, ile mają wojska, kto jest z tobą w sojuszu i ile macie wojska w sumie.
@Refusek: łeeee, masz Polskę i Pepików jako sojuszników. Nikt Cie nie ruszy. Z kasą to ujowo jest Branderburgią, bo jesteś w tej biednej części Niemiec :/ polecam zdominować Baltic i Lubeck trade nodes, to w końcu zacznie jakaś kasa wpadać. Ogólnie przygotuj się póki co na jechanie na pożyczkach :/
@Refusek: bankructwo tylko w ostateczności, bo tracisz przynajmniej dekadę na lizanie ran. Po prostu napadaj na małe państewka i zabieraj im kasę. Te małe państewka często mają po kilkaset dukatów także dobry target, nie musisz nawet ich podbijać wystarczy powalczyć trochę i powinni się zgodzić na oddanie kasy
@Refusek: ustaw sobie w makrobuilderze dyplomacji żeby większość (albo wszyscy) dyplomaci poprawiali stosunki z outraged countries. Nawet jeśli koalicja się zawiąże to po max 3 latach już jej nie ma, bo dyplomacja pracuje