Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, na pewno wiecie o rowerach więcej ode mnie, więc chętnie wysłucham porad. Post grzecznościowy, na prośbę znajomego :)

Jest pacjent w postaci starego, prawie 20-letniego Gianta. MTB, na ramie cro-mo, widelec też cro-mo. Rower ma mały przebieg, głównie stał. Ale jak jeździł, to podobno bardzo dobrze i wyogdnie. Osprzęt kiepski (Tourney+Altus) i mocno sfatygowany, więc na pewno do wymiany. Rama nietypowa bo konkret duża, 23.5 cala.

Pytanie do znawców - inwestować w unowocześnienie, czy kupić nowy? Dodatkowe szczegóły:

1. Rama cro-mo i sztywny widelec to zalety. Jeżdżący nie chce amortyzatora. Rama w idealnym stanie.
2. Jeżdżący to 2 metry chłopa, troche ponad 100 kg. Nie spasiony, po prostu duży.
3. Jeżdżenie raczej rekreacyjne - trochę po mieście, trochę poza miastem, raczej asfalt, trochę dróg gruntowych. Dość regularnie. Zero wyczynu, zero dziczenia po lasach z dala od cywilizacji, zero wypraw po 200 km itp.
4. "Unowocześnienie" polegałoby na wymianie osprzętu na jakiś w miarę rozsądny. Np. przerzutki, korba, manetki itp. z grupy Deore, koła, kaseta plus to, co tam jeszcze będzie potrzebne. Po wstępnym zbadaniu tematu na forach rowerowych wyszło, że całośc będzie kosztować około 1000, może do 1500. Raczej bliżej 1000. Ale nigdy nic nie wiadomo, bo to stara rama i wiele kwiatków może wyjść.
5. Jeśli zakup, to jakiś fitness na sztywnym widelcu w cenie plus minus 2000, wstępne opcje obejmują Specialized Sirrus, [Fuji Absolute 2.1](https://rower.com.pl/fuji-absolute-2-1-28-521012?cPath=6_699_848&), może Trek FX2. Tak, wiemy, że osprzęt jest z nienajwyższej półki, ale przez jakiś czas pewnie podziała, potem się najwyżej wymieni. To nie moja decyzja ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ja sam powiedziałem ziomkowi, żeby olał grata i kupił sobie nowy sprzęt, na przykład tego Specialized Sirrusa. Ale nie jestem specem od rowerów i nie zamierzam rżnąć eksperta. Wiem, że obecnie ramy cro-mo są bardzo w cenie. Ale czy taki staroć ma sens?
Poradźcie coś proszę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tak od siebie spytam - co sądzicie o rowerach Fuji? Mnie się ten Absolute spodobał, ale nic kompletnie nie wiem o marce. Godne uwagi? Na razie pocinam na Krossie, ale też myślę o zmianie.

#rower #rowery #rower #cokupic #kichiochpyta
  • Odpowiedz