Wpis z mikrobloga

Cześć Miraski!

Kreuzberg w #niemcy okazał się miejscem, gdzie łatwiej spotkać Somalijczyka, niż rodowitego Niemca. Więcej tam biega muzułmaninów i czarnoskórych, niż białych, nie spodziewałam się takiego widoku.

Niestety deszczowa pogoda nas przegoniła i zwiedziliśmy tylko #berlin i liznęliśmy Hamburg, uciekliśmy do #dania

I tutaj mega pozytywne zaskoczenie. Zwiedzamy właśnie #odense i to jest jedno z niewielu miejsc, w których wydaje mi się, że mógł żyć. Piękne, małe, spokojne miasteczko z klasą. Mnóstwo ludzi jeździ na rowerach, które zostawiają nie przypinając do niczego, a jedynie blokując specjalnym urządzeniem możliwość ruszania tylnim kołem. W Polsce by od razu tak zabezpieczone rowery ukradli razem z zamkniętym zapięciem.

Jesteśmy mniej więcej w połowie drogi do #norwegia. Trochę przerażające jest, jak szybko pieniądze lecą, trzymajcie kciuki, żebyśmy znaleźli spoko pracę ( ͜͡ʖ ͡€)

Mijamy całkiem sporo ludzi #autostop niestety nie mamy miejsca, żeby kogoś zabrać. Za dużo cebuli nakupiliśmy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Jeżeli interesują Cię dalsze wpisy możesz je obserwować pod tagiem #marcint

Pozdrawiam serdecznie ʕʔ

#podroze #podrozujzwykopem
wyjdezpiwnicy - Cześć Miraski!

Kreuzberg w #niemcy okazał się miejscem, gdzie łatw...

źródło: comment_1HTUHdW9YiAJjPFW7ErRkzTymQ0uLUGZ.jpg

Pobierz
  • 7
@wyjde_z_piwnicy: Najlepsze w Danii jest to, że każde miasto takie jest. Takie schludne, czyste, kompaktowe i zadbane. Jeśli macie trochę czasu przed promem (jak mniemam- z Hirtshals), to polecam zawadzenie o: Rubjerg Knude (piękna latarnia morska dosłownie tonąca w wydmach), półwysep Skagen (dosłownie kilkadziesiąt km do nadrobienia z Hirthsals- łączą się tam wody Bałtyku i Atlantyku, interesująco to wygląda) i po drodze na niego- råbjerg mile (pic related), taka gigantyczna ruchoma
bmbm - @wyjdezpiwnicy: Najlepsze w Danii jest to, że każde miasto takie jest. Takie s...

źródło: comment_uRcFCoHHU6CWFWcVcWIrxzvjGkGRhbK0.jpg

Pobierz
a czemu taka brzydka okolica, a nie na przykład to? :) Ehhh, Odense...


@smyl: spodobała mi się ta reklama maca, fajna. Lepsze zdjęcia mam na aparacie, a to jedno z nielicznych zrobionych telefonem, łatwiej było wrzucić. Fajne miasto, chce tam kiedyś wpaść na dłużej ()

@bmbm: jechaliśmy mostem, niesamowita sprawa, że częściowo jedzie się tunelem pod morzem, a nad tobą statki pływają. Teraz