Wpis z mikrobloga

Czesc,

Chcialbym wziac kredyt ok 30 000 zł, bedzie to kredyt na zakup auta. Dzisiaj bylem co prawda w banku ale warunki byly mono srednie. Gdzie polecacie wziac taki kredyt? Gdzie bedzie najtaniej? Gotowka czy jakis specjalny na auto? Doradzcie cos bardziej doswiadczeni koledzy.

#kredyt #bank #banki #kiciochpyta
  • 28
@Rst00: a co jezeli zarabiam 6k pln na miesiac i stac mnie zeby na rok czy 2 porzyczyc 30 czy tam nawet 60k na auto mam 2 lata odkladac i nie jezdzic autem bo nie oplaca sie brac kredytu czy co ?XD bo nie rozumiem takiego podejscia typ nie napisal ze bierze kredyn na 10 lat zeby jakiegos trupa za 30k kupic
@bartez_94 kredyt na używane auto nie jest głupi? Bitch please. Używane auto to zawsze skarbonka a tym bardziej w krajowych. Zresztą, wyraziłem tylko swoje zdanie a widzę niezła gownoburza wszystkich miłośników życia na kredyt.
@Rst00: a przez 2-3 lata bede chodzil wszedzie piechota, licze sie z tym ze wyjdzie drozej niz gdybym sobie odlozyl, dlatego wlasnie pytam gdzie wychodzi to jakos korzystnie. Nie ma sensu sie spierac czy ma to sens czy nie ma, nie o to pytalem.
@Rst00 ale co z tego po co wydawać na raz 30-50k nawet jak się ma skoro można na mały procent wydać to z kupki w przeciągu dwóch lat i mieć też na nagle wydatki które z tego wynikna? Tak samo może zepsuć się to na kredyt jak i to bez ważne żeby mięc stałe wpływy auto to i tak wydatek na którym tylko się traci
@bartez_94 tylko widzisz, nigdy nie wiesz co Cię w życiu spotka i czy te wpływy będziesz mieć a pchając się w kredyt masz zobowiązanie. OP mówi o 30k, nie 50k bo za tyle to już można myśleć o leasingu albo najmie. 30k odłożyć w dzisiejszych czasach to nie jest jakiś problem, a jak dla kogoś jest to powinien kupić tańsze auto bo najprawdopodobniej nie będzie go stać na utrzymanie auta.
@delyr: To zalezy co i jaki wiek auta. Oplaca sie nowe na kredyt bo oprocentowanie kredytu przy aucie na gwarancji nie daje tak po kieszeni jak awaria auta, kredyt i reszt opłat utrzymaniowych. Jest to ryzyko.
@delyr: uderzaj po nowe auto do salonu - za ok. 40k już można niezłe auto mieć a salony mają dobre kredyty bez naciągniętych opłat w odróżnieniu od tego co masz w bankach. Normą są teraz promocje np. 3x 30% (na start spłacasz 30%, kolejne po roku i po 2 roku a 10% daje ci importer od siebie) lub inne tego typu. Do tego na nowe auto masz ubezpieczenie AC+OC+NWW od 1