Wpis z mikrobloga

Automirki, tym razem sam potrzebuję opinii i porad w tej tematyce.

Przyszedł czas na zmianę auta z leciwego Puga 306 1.9D na coś lepszego.
Mam okazję kupić Lexusa GS300 3.0 SE z pełną historią serwisową w serwisie Lexusa, auto miało jednego właściciela od nowości, wygląda na ładnie utrzymane w oryginale, z przebiegiem 125000mil (UK here). Nie miałem do czynienia z tym autem nigdy, jednak podoba mi się i chciałbym zasięgnąć opinii, najlepiej od kogoś kto posiadał/ujeżdżał takie auto ( ͡° ͜ʖ ͡°).

1. Jak się sprawuje w codziennym użytkowaniu? Nie będę nim robił jakichś ogromnych przebiegów, więc wydatków na paliwo się nie obawiam.
2. Jak z komfortem jazdy?
3. Czy skrzynie automatyczne to coś czego mam się w nich obawiać (to byłby mój pierwszy własny "automat")?
4. Czy jest coś na co powinienem szczególnie zwracać uwagę przy oględzinach, co było by typowe dla modelu?

Posiadałem prawie 4 lata BMW E39 w Polsce i bardzo lubiłem to auto za komfort, dźwięk silnika R6 i to jak się prowadziło. Mógłby ktoś porównać z własnych wrażeń do E39?

Jeśli zdecyduję się na kupno to pochwalę się w kolejnym wpisie, rozważam jeszcze Toyotę MR2 (kompletnie inny typ samochodu, ale też bardzo do mnie przemawia, zawsze chciałem mieć roadstera ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

#motoryzacja #samochody #kupautozmikro
  • 2
@BasementThing: Mam GS430 mk2. Automaty zarówno w 2 jak i 3 generacji są pancerne. Komfort znacznie lepszy niż w bmw e39, a trzecia generacja jest dodatkowo świetnie wyciszona i jest cicho przy dużych prędkościach. Sprawdź tylko, czy niezakatowany silnik (mało prawdopodobne). Typowych usterek raczej nie ma... :)
Mam GS300 Mk3 i jest to autko szybkie, wygodne i rozpieszczające komfortem i wyciszeniem, natomiast co do pancernej trwałości to nie przesadzałbym. Drobne awarie się pojawiają a ich usunięcie nie zawsze lezy w możliwościach zwykłego warsztatu np. radaru odległości. Paliwo też szybko leci - na krótkich dystansach w Poznaniu to ok 13-15 l/100. Natomiast jak przymknie się na to oczy to przyjemność z jazdy jest bardzo duża.( ͡º ͜ʖ͡