Wpis z mikrobloga

Jak przypadkiem Petru i Schetyna doprowadzą do przedterminowych wyborów, to PiS dostanie ze 60% i zmieni konstytucje. Wtedy już będzie mógł działać zgodnie z konstytucją. Ludzie mają głęboko gdzieś dobre samopoczucie elity prawniczej. Sądownictwo to bagno i trzeba tam posprzątać. Najdziwniejsze dla mnie jest to, że część społeczeństwa daje się wysterować tym "moralnym autorytetom" takim jak Petru, Schetyna czy Wałęsa i idą manifestować broniąc interesów bandy która pod pretekstem praworządności broni koryta. O tym jaki jest poziom moralności i etyki w dzisiejszych sądach świadczą między innymi: Reprywatyzacja w Warszawie, Mafia paliwowa, Amber Gold - takiej właśnie władzy sądowniczej bronić będą jutro KOD-owcy. Gratuluję..
Nie jestem fanem PiS i uważam, że niektóre zmiany w prawie są złe. Ale jakieś zmiany - wbrew broniącej się przed nimi specjalnej kaście, były i są absolutnie konieczne.
W konstytucji jest też napisane, że naród jest suwerenem. To napiszcie mi - w jaki sposób obecnie ten suweren może sprawować kontrolę nad władzą sądowniczą? W jaki?
I dlaczego wobec tego środowisko sędziowskie i w ogóle, prawnicze, skoro skupia rzekomo najtęższe umysły prawne, nie zaproponowało dotąd alternatywnego projektu reformy? Przy tylu osobach, to powinni zaproponować pięć różnych alternatywnych projektów, nad którymi można by później pracować. Ale nie - ich interesuje wyłącznie to, żeby było jak dotąd - nietykalni, stojący de facto ponad prawem, nie odpowiadający przed nikim z zewnątrz panowie sędziowie (nie bez kozery zwani przez zwykłych ludzi mafią sądowniczą) mogli robić co im się podoba.
#polityka #4konserwy #bekazpodludzi #bekazlewactwa #polska #neuropa
  • 32
1. w Ministerstwie pracują delegowani tam sędziowie (kilkudziesięciu) i to oni pracują normalnie tez nad reformami (ale o tym się nie dowiesz z niezależnej). Dodatkowo były alternatywne projekty np stowarzyszenia Justita.
2. A niby czemu ludzie maja kontrolować kto ma zostać sędzią? Sędziowie nie stanowią prawa tylko stosują to co uchwali Sejm. Tak samo nie wybieramy w wyborach nauczycieli czy profesorów, ani lekarzy.
3. Co sądy maja wspólnego z Amber Gold czy
@kamil-kryszkiewicz:

Sądownictwo to bagno i trzeba tam posprzątać.


PiS-owi zajebiście idzie to sprzątanie.

Najdziwniejsze dla mnie jest to, że część społeczeństwa daje się wysterować tym "moralnym autorytetom" takim jak Petru, Schetyna czy Wałęsa


Nie wiem też dlaczego uważasz że ludzie chodzą na protesty bo Wałęsa/Schetyna/Petru im "każe". Chyba po prostu to wytłumaczenie bardziej pasuje do Twojego światopoglądu. Owszem, jakaś liczba ludzi sugeruje się tymi politykami ale nie jest ich tam dużo.
i tak wygląda dyskusja z #neuropa:


misieu: argumentum ad sranium (z liczby plusów wnioskuję, że to nowe neuropejskie multi)

wykoppeel: co mają sądy wspólnego z wymiarem sprawiedliwości!1!111 no co?!!??!

zirytowany-plaskacz: ludzie, chlip, protestują, chlip, zostaw, chlip, ich w spokoju, chlip

nicolas: hurr partyjny durr przekaz

ucho-sorosza: wybory będą fałszowane!!11 tesz moszesz fałszofać

xianist: klepie towarzyszy po plecach


@TakbirSrakbir: Kiedy brak instrukcji z Nowogrodzkiej - uderz w prześmiewcze tony, ironizuj, improwizuj.