Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich, którzy uparcie mówią, że #tvpis robi to samo, co #tvn24, tylko w drugą stronę, polecam przeanalizowanie poniższych obrazków.

Różnica? Brutalna, łopatologiczna, propagandowa manipulacja kontra przekaz może i stronniczy, ale zachowujący standardy dziennikarskie - relacjonowanie i mówienie o faktach, a nie konfabulacje i nagłówki od razu mówiące ludziom, co mają myśleć.

TVP ma na pasku OPOZYCJA PRÓBUJE ZORGANIZOWAĆ PUCZ PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY, więc TVN24, gdyby było tym samym, powinno mieć MILIONY LUDZI PROTESTUJE PRZECIWKO SKANDALICZNEMU ZAMACHOWI STANU. A co było w TVN?

DEMONSTRACJA PRZED SEJMEM PRZECIWKO ZMIANOM W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI

Patrzcie, prawackie lemingi, to odróżnia dziennikarstwo od podłej, gebelsowskiej propagandy. Relacjonowanie faktów, bo faktem jest, że była demonstracja i faktem są zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Żadnych oceniających treści, nie ma krzyku i zamachu stanu, zagrożeniu demokracji, wojny domowej. Tymczasem TVP od razu kładzie do łba interpretację - to nie protesty, to nie demonstracje, to pucz. Pomijam, że podkreślają "legalnie wybraną władzę", ale że zmiany nielegalne to już nie. Ważna jest narracja. Żeby nikt sobie nie pomyślał czegoś nieprawomyślnego.

Tak, oczywiście że TVN jest stronniczy. Ale jeśli nie widzicie różnicy pomiędzy stronniczością, a obrzydliwą manipulacją i propagandą, to nie ma dla Was ratunku.

#bekazprawakow #dobrazmiana #tysiacurojenniezaleznychmediow #neuropa #4konserwy #bekazpisu #polityka
jamtojest - Dla wszystkich, którzy uparcie mówią, że #tvpis robi to samo, co #tvn24, ...

źródło: comment_9qJ7Of0w9hkqzfDf9IIPGL2zj1ywNPx7.jpg

Pobierz
  • 216
  • Odpowiedz
@jamtojest: ale weź się odwal mireczku od prawicy i 4konswerwy bo z PiSu taka prawcia jak ze mnie prima balerina. Cieżko nawet powiedzieć, że są moralną konserwą z prostej przyczyny, wyznając chrześcijaństwo ciężko usprawiedliwiać programy socjalne, które są przymusowo finansowane przez reszte obywateli, wszak Jezus nikomu siłą nie zabierał, lecz przekonywał że warto pomagać, ale dobrowolnie (słowo klucz)

Tak więc może dla lewaka jest to 'prawica', ale z rzeczywistością się to
  • Odpowiedz
@jamtojest: Bardzo wybiórczo i starannie dobrałeś ten kontekst. I to leci na główną a ty twierdzisz, że tvp przegina sam manipulując? Doskonale wiesz jakie są w tvn nagólwki i nie trzeba na to polować. Żenua. xD
  • Odpowiedz
@budep: Nie sądzę żeby TVP robiła to 5x mocniej. TVP robi to w dość prosty, może nawet prymitywny sposób a TVN w bardzo profesjonalny sposób tak żebyś tego nie dostrzegł. Trzeba mieć klapki na oczach żeby nie zauważyć, że TVP i TVN są tak samo stronnicze.
  • Odpowiedz
  • 17
@czlowiekwmasce: Nie napisałem prawica, tylko prawactwo, a to jest różnica.

@v3go: Ale serio porównujesz twardą propagandę do tego, że tvn czegoś nie pokazuje? Właśnie na tym polega różnica. Napisałem przecież, że tvn jest stronniczy i tego nikt nie ukrywa. Ale właśnie w taki sposób. Poza tym tvn jest stacją prywatną, nie bierze moich pieniędzy, nie zmusza mnie do płacenia abonamentu i może sobie popierać nawet kosmitów.
  • Odpowiedz
@JRLarry26: Proszę odnieś się do moich zarzutów dla TVP, które wymieniłem wyżej, pokazując większą bezstronność TVN. Wtedy pogadamy, mówienie ogólnikowo nic nie da.
  • Odpowiedz
Żadnych oceniających treści, nie ma krzyku i zamachu stanu, zagrożeniu demokracji, wojny domowej.

@jamtojest: Współczuje amebom które przeczytały twoje urojenia i wypociny i jeszcze dały plusa. Publiczna telewizja jest stronnicza? Bravo Sherlocku, każda samodzielnie myśląca osoba to wie, ale jeśli twoim zdaniem TVP to manipulacja a TVN to "tylko" stronniczość, to jesteś strasznym hipokrytą albo celowo manipulujesz treściami bo nie spodobało ci się że ktoś może mieć odmienne zdanie na temat
  • Odpowiedz
powiedzmy sobie szczerze jest stacją liberalną, lewicową.


@kamil-kryszkiewicz: Stwierdzenie, że coś może być jednocześnie "liberalne" i "lewicowe" to oksymoron. Lewica uważa, że ludzi należy traktować jak bezmyślne bydło, nad którym trzeba stać z batem i pilnować, żeby sobie nie zrobiło krzywdy - choćby poprzez przymus ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych u państwowego monopolisty. Prawica natomiast uważa, że "wolność mojej pięści kończy się na długości twojego nosa". Zatem TVN-u, jako stację popierającą PO/.N,
  • Odpowiedz
Jest takie powiedzenie: "Największym osiągnięciem diabła było to, ze wmówił ludziom, że nie istnieje". To co pisze TVP po prostu szybciej łyknie ich elektorat. TVN (i inni) natomiast robią to subtelniej - nawet człowiek sobie nie zdaje z tego sprawy. Małymi porcjami, w każdym swoim programie, który przeciętny widz ogląda przemyca swoje "racje" i później nawet nie wiesz, że tak cię zaprogramował.
  • Odpowiedz
@jamtojest: nie oglądam tych bzdur w tv, ale możliwe tvn, że tonuje swoje informacje z uwagi na sam marsz. Chodzi o to, że masa z tych ludzi nie przyszła tam z własnej woli. PO i KOD zwożą ludzi z całej Polski, dają darmowy transport, wyżywienie i do tego dniówkę ok. 150 zł. Moja znajoma dostała zaproszenie na darmową wycieczkę do Warszawy bo jest w jakimś tam zrzeszeniu czy czymś podobnym. Nic
  • Odpowiedz