Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje zakup mieszkania ale mam dość konkretne wymagania co do lokalizacji. Niestety, królują tam bloki wybudowane w latach '80. Czy ktoś, kto siedzi w #budownictwo jest w stanie mi powiedzieć, czy to ma sens? Wymogów co do wyglądu dużych nie mam, niektóre bloki są remontowane wewnątrz i na zewnątrz ale nie chciałbym, żeby ktoś za 5 lat mi powiedział, że mam spadać, bo blok do rozbiórki...
Jest sens wkładać kasę w bloki budowane na początku lat '80?
  • 4
@To_ja_moze_pozamiatam nie ma zasady. Przepisy mówią, że budynki projektuje się na co najmniej 5o lat bez poważnego remontu, potem trzeba sprawdzic k może być dalej ok. Zwyczajnie trzeba sprawdzić budynek orRd zakupem mieszkanka
@To_ja_moze_pozamiatam: na instalacje - przeważnie w starych blokach są do wymiany. Niektóre mieszkania w blokach z PRLu mają ciepłą wodę z junkersa (piecyki na gaz) w łazience. U siebie w mieście znalazłam parę mieszkań z piecykami gazowymi pamiętającymi jeszcze stan wojenny. Jeżeli będę kupować mieszkanie w przyszłości w tym typie, to to będzie pierwsza rzecz do wywalenia, łącznie z rurami od gazomierza do pieca. Analogicznie kupno nowego pieca i czujnika metanu,