Wpis z mikrobloga

Hej, #torun !
Znacie jakieś dobre miejsca do nauki jazdy na rokach?
Wymagania: ładny i spory asfalt (nie kostka), zero samochodów, zero (lub dość mało) pieszych i rowerzystów, wolny dostęp, najlepiej dość blisko centrum (więc raczej nie ostatnie Rubinkowo).

Znam kawałek koło nowego centrum sportów wodnych i przystani, jest gdzie pojeździć w okolicach Barbarki (ale to miejsce pamięci więc nie każdemu odpowiada...) .
Jest też dość dobre miejsce koło fontanny w Parku Bydgoskim (płyty betonowe, ale jest równo).
Niestety to tyle...i stąd prośba do Was o podpowiedź
  • 13
@ocishy: praktycznie nieużywana ulica na JAR równoległa do Grudziądzkiej - sporo ludzi tam jeździ widziałem, na terenie SP 24 na Ogrodowej jest równy teren ze szlifowanego betonu do nauki jazdy na rolkach - jeśli się zaczyna to powierzchni wystarczy ale na dłuższą metę to małe, na Czerniewicach też jest boisko (koło ujęcia wody), ale pewnie za daleko, no i za chwilę na Polnej otwiera się rolkowisko pod dachem - szczegółów funkcjonowania
@waruznrt: A to boisko na Czerniewicach to które? To w rogu Włocławskiej i Zdrojowej, tak?
Widzę na streetmapie że to byłoby całkiem fajne miejsce. I do tego plac zabaw obok ! jak się synkowi znudzi oglądanie wywrotek mamy, to będzie miał czym się zająć :)
@ocishy: Parking wyłączony z użytku tylko do obsługi ceremonii czyli po południu masz spokój. Gładki fajny asfalt. I nie chcę, Cię martwić logistyka odpada, najpierw i tak pojedziesz do szpitala... W sumie i tak będziesz miał na to wywalone. Jest pod wiaduktem przy dworcu wschodnim skate park tylko nie wiem jak to wygląda z miejscem do nauki. Ewentualnie jedź autem na parking na Grudziądzką albo Olsztyńską, zaparkuj tam gdzie nikomu nie
@w_t_d:

stadion na Olimpijskiej, może tam bieżnia jest taka, że da się jeździć


Nawet jak się da to pewnie ktoś się przyczepi że niszczę nawierzchnię. I będzie miał pewnie rację, bo nacisk jednostkowy rolek jest spory

fajny parking który zapełnia się jedynie podczas imprez sportowych to przy hali sportowej


A racja, mam tam blisko, a zapomniałem o tym. Chyba też na tyłach nowego basenu UMK jest ładna nawierzchnia, ale nie pamiętam