Wpis z mikrobloga

#4konserwy #neuropa #polska #polityka
IMO cała opozycja parlamentarna i pozaparlamentarna powinna wystartować teraz jako jeden liberalny front.
Po ostatnich wydarzeniach to nie mam już wątpliwości, że PiS rozmontuje ustrój (to oczywiste) i gotów zmienić ordynację wyborczą lub nawet posunąć się do zamachu stanu. Mają parlament, prezydenta i prokuraturę, a będą mieć też sądy i jak ostatnio się wygadała Pawłowicz szykują się na media - władza totalitarna. Ale nigdy nie będą mieć większości w społeczeństwie więc taka koalicja nie może przegrać, no chyba że przez zamach stanu ale wtedy majdan (òóˇ)
  • 14
@ZjedzonyPrzezZabe: Wspólnie wejść do worka "dla każdego coś obrzydliwego"? Jednemu będzie przeszkadzało, że idą z postkomunistami, innemu, że z neoliberałami, trzeci nie przełknie Razem na pokładzie.

Myślenie, że zjednoczenie samo z siebie coś daje to myślenie magiczne, oparte na jakichś tam ideałach.
@BongoBong: jedna lista, do sejnu wchodza ci co dostali najwiecej glosow. Do tego na pewno wiecej glosow niz piS wiec oni stworza rzad. To nie jest az tak zle rozwiazanie.
Ważne żeby być skutecznym. Teraz żadna partia solo nie jest wstanie zjeść pisu, a oni chwilowo stanowią najpilniejszy problem. Poza tym po .n lid i razem są liberalne światopoglądowo. Lepiej dogadać wewnętrznie politykę ekonomiczną ale mieć wpływ na prawo w Polsce niż się kisić w opozycji i tylko sobie krzyczeć z telewizora i trybuny.
@Xianist: Przewodzi partii, która ma najwyższe notowania spośród partii opozycyjnych. Kto inny mówiłby, że nie życzy sobie Petru, bo śliski. Ja natomiast nie widzę przesłanek, by kogoś wykluczać, kto nie jest przestępcą, bądź nie ma innych cech dyskwalifikujących w życiu publicznym.
Przewodzi partii, która ma najwyższe notowania spośród partii opozycyjnych


@BongoBong: tylko pytanie czy schetyna jest tutaj walorem czy obciążeniem. Moim zdaniem to drugie bo jest utozsamiany z nieudolnością i poprzednimi rządami.

że nie życzy sobie Petru,

Petru i tak już ustąpił, a ostatnie działania posłanek pokazują, że to on musi liczyć się z ich popularnością.
IMO cała opozycja parlamentarna i pozaparlamentarna powinna wystartować teraz jako jeden liberalny front.


@ZjedzonyPrzezZabe: Ale czemu liberalny? Już prędzej liberalny i lewicowy.
Wiesz, jak Orban doszedł do władzy? Właśnie przez takie opozycji działania. Musimy się pięknie spierać, ale w ważnych sprawach stawać ramię w ramię.
@Tom_Ja: w celu uwypuklenia wspólnych wartości aby liberał i lewica nie stało w opozycji. Nie chcę aby to się skompromitowało, ale problem jest taki, że my już mamy Orbana v2 i nasza ordynacja wyborcza nie jest jak widać do końca proporcjonalna, a na drugą kadencję to większość jednak pisu nie chce. Niestety przy fragmentacji opozycji, a szczególnie jak teraz zdecydowanie większej niż wymagają tego linie podziału światopoglądowego, nasza ordynacja może zafundować