Wpis z mikrobloga

Przed kilkoma chwilami miałem na privie "pogawędkę" o moim znalezisku. Rozmówca poczynił mi zarzut, że niepotrzebnie prostuję informację mediów i lepiej było zostawić przekaz o wypadku. Dlaczego? Bo ktoś na wykopie może przeczytać że z broni można się zabić i zechce to powtórzyć. Jakby wcześniej tego nie wiedział...

Zacznę jednak od tego, że nie dodałem znaleziska szukając sensacji a tylko po to, żeby odkłamać przekaz medialny. Zdecydowałem się na ten krok ponieważ nie może być tak, że media każde samobójstwo nazywają wypadkiem nie podając szczegółów. Ile to razy słyszeliśmy o policjancie, który zginął na komendzie czyszcząc broń? Zwykły człowiek pomyśli że broń faktycznie sama strzela. O zdarzeniu w Tarnowskich Górach media pisały że był to wypadek. Co pomyśli Kowalski? Te strzelnice to jednak niebezpiecznie, tak łatwo o wypadek! Gówno prawda! To są samobójstwa i należy nazywać rzecz po imieniu. Nie wypadek, nie postrzał a zamach na własne życie! Jeśli ktoś chce się zabić to skoczy pod pociąg, skoczy z okna, powiesi się albo wykorzysta okazję na strzelnicy a kłamanie w mediach tego nie zmienią i nie uratują mu życia. Samobójcy dobrze wiedzą jak odebrać sobie życie i na pewno nie szukają wskazówek na wykopie. W ubiegłym roku w Polsce życie odebrało sobie ok 5,5 tys osób. Ilu z broni palnej? Pięć, dziesięć osób? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że takie zdarzenie to ogromne przeżycie dla pracowników strzelnicy, tak samo jak każdy samobójca to dramat dla maszynisty pociągu. Dlatego kieruję ciepłe słowa do ekipy z Citysport24, z usług której korzystam i wybierałem się nawet w ten weekend.

Podsumowując - moim zdaniem kłamstwo psuje obraz broni palnej w oczach zwykłych Polaków i na pewno nie przysłuży się sprawie poszerzenia dostępu do broni dla obywateli, bo kto mądry na to pozwoli jeśli o wypadek jest tak łatwo?

#rozkminy #strzelnica #romb
  • 8
@L3stko przeczytaj co to efekt wertera. Komuś sie skojarzyło i (możliwe że słusznie) uznał że ktos myślący o samobójstwie wpadnie na pomysł skorzystania z najbliższej strzelnicy. Pojawi sie plaga gości łażących na strzelnice w takim celu. (Btw-we Wroclawiu był nie tak dawno podobny przypadek).
A co do przekazów medialnych-podobno celowo informacje o samobojstwach są podawane ogólnikowo. Żeby nie bylo naśladowców.
uznał że ktos myślący o samobójstwie wpadnie na pomysł skorzystania z najbliższej strzelnicy


@thewickerman88: OK, wpadnie na pomysł albo nie wpadnie. Co to zmieni? Równie dobrze ktoś może zobaczyć film Ostatnia rodzina i odkręcić gaz. Nie ochronisz każdego człowieka przed samym sobą.

A co do przekazów medialnych-podobno celowo informacje o samobojstwach są podawane ogólnikowo. Żeby nie bylo naśladowców.


To by tłumaczyło, dlaczego każdy zamach zostaje ogłoszony incydentem ( ͡° ʖ
@L3stko:

OK, wpadnie na pomysł albo nie wpadnie. Co to zmieni?


Zmieni się to, że jak będzie dużo samobójców, to nasz kochany rząd wprowadzi nowe obostrzenia coby utrudnić to, a przy okazji utrudni korzystanie ze strzelnicy normalnym ludziom. Naprawdę nie wiesz jak to działa?
@MercedesBenizPolska: Nie wiadomo jak to wyglądało, może pierw wycelował broń w niego, a później się obrócił i strzelił sobie w usta? Może przy obracaniu broni kierował lufę w inne osoby? Teraz to można spekulować, jedynie czego można być w pewnym, to tego, że jak normalnie korzystasz ze strzelnicy i broni, to kulka cię nie sięgnie.