Wpis z mikrobloga

Gurwa mireczki, gdzie w Warszawie można sprzedać dużą ilość malin?
Właśnie zobaczyłem cenę w sklepie i pojawił mi się w głowie biznesplan.
Malina 7,50 za sztukę, to w hurcie pewnie z 3zł. W domu pod Zamościem mam sporo malin, kilka dość długich (z 20m?) rządków, jest z tego naprawdę dużo owoców. Transport najtaniej można załatwić podając je w reklamówkach przez busa, z 10-20zł i można przerzucić tak pewnie z 10kg.
100g to ok 20 malin, czyli w jednym transporcie mogę przerzucić koło 2000 malin, co daje 6000zł. Za rok powiem ojcu żeby dokupił i wysadził kilka arów tych malin i jak tak dalej pójdzie, to będę za parę lat miał na mieszkanie.
Co o tym myślicie?

#warszawa #maliny #biznes
msichal - Gurwa mireczki, gdzie w Warszawie można sprzedać dużą ilość malin?
Właśnie...

źródło: comment_fij3LoTFeb9zMkSSi1lfkgUeyyaNQy4L.jpg

Pobierz
  • 64
@msichal: Do przenoszenia malin należy mieć specjalne bardzo płytkie skrzynki - w takiej skrzynce najlepiej gdy jest do 6 kg malin bo inaczej robi się zwyczajnie sparzona papka.

Gdzie dokładnie pod Zamościem masz maliny?
Od północy?
Kiedy chcesz sprzedać?
Po ile za kg przy zakupie 50 kg?
Przyjechałabym ewentualnie Zafirą, płatność gotówką przy odbiorze.
H.....a - @msichal: Do przenoszenia malin należy mieć specjalne bardzo płytkie skrzyn...

źródło: comment_p4kAEJi0LrjAi8wGHGPwHea9eRdDAunN.jpg

Pobierz
@Komornickus: A ja mówię o cenie za kilogram, LOL, kto kupuje takie lilipucie opakowania nawet za 3,50 xD
Dwa lata temu były kupowane ręcznie zbierane maliny (nie kombajnem) za 5 zł za kilo i normalnej odpowiedzi oczekuję od OPa a nie jakieś kartonowe łubianki.
@Hannahalla: Raczej nie były pryskane, ale w nieheheszkowej rzeczywistości tego nie ma za dużo, nawet nie wiem w jakim one są aktualnie stanie, bo byłem w domu ze 2 tygodnie temu chyba. Wiem tylko, że rok temu było sporo.