Wpis z mikrobloga

Cześć, przymierzam się do kupna ergonomicznego fotela do komputera w cenie do ok. 1500 złotych.
Niestety, im więcej o nich czytam, tym mniej pewnie czuję się w tym temacie - krzeseł dużo, a konkretnych opinii niewiele ;)

Mimo wszystko wybrałem kilka modeli, które wydają się być warte uwagi:

- Markus z IKEI (499 zł) - wygląda na dość rozsądną pozycją wyjściową.
- Grospol Futura 4 S (ok. 900 zł) - na plus zagłówek oraz dość dużo opcji regulacji. Z drugiej jednak strony znalazłem kilka opinii krytykujących oparcie, które wymusza ponoć siedzenie w pozycji odchylonej.
- Veris Net 111SFL (ok. 1450 zł) - najdroższy z całej trójki, wygląda zdecydowanie najsolidniej, fajny profil oparcia. Ale w sumie nic więcej nie wiem, a skoro kosztuje trzykrotność Markusa to chciałbym, żeby ta cena była podparta podobnym skokiem w komforcie ;)

Korzystał ktoś z was z tych krzeseł i może napisać o nich dwa słowa? A może znacie jakieś inne warte uwagi? Będę bardzo wdzięczy za pomoc.

#fotel #pcmasterrace #meble #biuro
  • 12
@marcin-- od dwóch lat korzystam z Markusa i naprawdę bardzo wygodny fotel. Przez poprzedni z jyska bolała mnie szyja, odkąd mam Markusa jest o wiele lepiej :) no i po tych dwóch latach użytkowania wygląda prawie jak nowy :)
Veris Net 111SFL (ok. 1450 zł) - najdroższy z całej trójki, wygląda zdecydowanie najsolidniej, fajny profil oparcia.


@marcin--: Warto, siedziałem na nim w sklepie i całkiem wygodny, bardzo dobrze wyprofilowana podpórka lędźwiowa z regulacją siły docisku; jak będziesz brał to weź z podłokietnikami z najszerszym zakresem regulacji: P48PU.
Najlepiej fotel przetestować osobiście przed zakupem.
@Fristo: Też wart uwagi, dzięki, na pewno rozważę ;) A wzrostu mam jakieś 184 cm, więc raczej większość seryjnie produkowanych foteli powinna być pasująca.
@CCCCC: @boru: @strikingsurface: Dzięki wielkie. Jako, że do IKEI mam całkiem blisko, to na początek dam szansę Markusowi. Jeśli mi nie podpasuje to poszukam Verisa i reszty, bo pewnie za nimi będę się musiał więcej nabiegać.
  • 0
@In_thrust_we_trust: Markusa, ale finalnie zadowolony nie jestem - głównie nie polubiłem się z zagłówkiem. Znaczy się, w tej cenie i do takiego "rekreacyjnego" korzystania jest bardzo w porządku, niestety przy pracy zdalnej jego mankamenty stają się już dla mnie bardziej odczuwalne.