Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję zrobić wzmacniacz do telefonu stacjonarnego (dla osoby niedosłyszącej).
Chcę to zrobić tak, że po przełączeniu przełącznika na obudowie telefonu dołączany jest wzmacniacz, który wzmacnia dźwięk w głośniku telefonicznym (impedancja ok. 125 Omów). Gdy przełącznik jest w pozycji spoczynkowej, wzmacniacz jest wyłączony, a styki przełącznika podają sygnał bezpośrednio na głośnik z pominięciem wzmacniacza.
Problem jest w tym, że nie wiem jak to zrobić. Próbowałem podłączyć wzmacniacz z takiego głośniczka małego na usb, przecinając żyły idące do głośnika w słuchawce i jak można się domyślić, po podłączeniu wzmacniacza było ciszej niż bez niego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Telefon to Veris Derby 100 (o taki: https://www.olx.pl/oferta/telefon-stacjonarny-veris-derby-100-CID99-IDdjDZd.html#1f6ee621bb ). Nie mam niestety jak zrobić zdjęć, ale jest dużo elektroniki w środku i raczej wolałbym nie ruszać jej, tylko dołożyć swój układ. Chciałbym osiągnąć wzmocnienie około 2-3 razy. No i pytanie jak to zrobić. Nada tu się wzmacniacz na jednym tranzystorze? Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, a w internecie nie znalazłem nic na ten temat ( ͡° ʖ̯ ͡°) Schemat o co mniej więcej mi chodzi na obrazku poniżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elektronika #majsterkowanie #telekomunikacja #telefondlaseniora #telefonstacjonarny #diy
paweo - Mirki potrzebuję zrobić wzmacniacz do telefonu stacjonarnego (dla osoby niedo...

źródło: comment_HFSdQ2dC1VaZEFPZtUTOlMzRUpgEAk5Q.jpg

Pobierz
  • 5