Wpis z mikrobloga

Robię łazienkę. Na olx znalazłem ogłoszenie - "glazurnik janusz. fachowo i tanio". No to dzwonie:
ja: dzień dobry, chciałbym położyć płytki w łazience o pow. 4,5 m2. Czy może mi pan podać orientacyjną cenę za metr?
janusz: łoo panie, za metr to ja panu nie podam, bo nie zarobię, tylko za całą mogę podać.
ja: (wtf?) ale wie pan, że ja mogę sobie podzielić kwotę, którą mi pan poda i wtedy wyjdzie mi cena za metr?
janusz: panie, tak się nie podaje, jak ktoś chce to niech krzyknie 50 zł, a później za tyle robi, życzę mu powiedzenia hehe.
ja: no dobrze to jaka cena za całą?
janusz: 4,5m2, czyli taka 2x2m hmm to tak 2,5 do 3 tys. zł. Ale to zależy... w trakcie więcej może wyjść, tak z 3,5 tys. zł.
ja: dziękuję, miłego dnia.

Protip: świadczysz usługi? Określ sobie widełki cenowe. Wiadomo, że ostateczną kwotę podaje się podczas wyceny na miejscu i jak klient chce jakieś udziwnienia to dolicza się coś extra, ale nikt nawet nie zaprosi na wycenę osoby, która nie ma swojego cennika, a co gorsze ma zamiar ustalać ceny w trakcie wykonywania usługi.
#praca #budownictwo
  • 8
@piwniczny_koks: nie da się wprost z dupy powiedzieć ile kosztuje m2 kładzenia glazury bo to w #!$%@? zależy od rodzajy podłoża, czy/ile trzeba skuwać, jakie płytki(małe kładzie się 2x dłużej jak większe) itp

a co gorsze ma zamiar ustalać ceny w trakcie wykonywania usługi.

wchodzi do łazienki, ogląda jaka jest sytuacja, podaje kwotę. tak to powinno wyglądać. A nie w połowie roboty jak ty to określiłeś
@fegwegw: ale zrobił to bardzo nieprofesjonalnie. Zresztą te jego 3,5 tys brzmiało tak jakby w trakcie mogło i więcej wyjść, bez podania od czego tak naprawdę miałoby to zależeć.
@dealer66611: gdzie tu z mojej strony cebula? Janusz - on tak się naprawdę nazywał. Znalazłem już ogłoszenie z cenami od metra (gość ma wypisane w ten sposób także malowanie, położenie podłóg itd.) i dzisiaj jestem umówiony na wycenę.
@dealer66611 to mało widziałeś. Wykonawcy których znam jakoś zawsze podawali mi stawki ryczałtowe za całość bez widełek lub ryczalt za m2 lub mb( np. gzymsów lub dopłatę za cięcie i układanie płytek pod kątem 45 stopni). Przy ryczałcie za całość nie ma widełek.
Więc wycena będzie od całości. Ja za łazienki biorę około 100pln za metr i biały montaż osobno ale nie mam ogłoszenia i nigdy cen nie porownywalem ale przepraszam za cebulę bo zawsze ludzie z ceny zbijaja a nie mają pojęcia jaki to kawał ciężkiej roboty