Wpis z mikrobloga

Jedna z najgorszych nocy w moim życiu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

TL;DR
! Alergia utrudnia mi życie i tej nocy prawie się udusiłem.

Generalnie jestem alergikiem i z każdym rokiem jest coraz gorzej jeśli chodzi o dolegliwości.
Czerwone oczy, katar, zapalenie spojówek, zapalenie skóry, wysypka itd.
W tym roku alergia przeszła samą siebie i w nocy prawie spadłem z rowerka.

Około północy wróciliśmy z różowym do domu, wcześniej wyszliśmy ze znajomymi.
W ciągu dnia nic mi nie było, trochę tylko dusił mnie kaszel po południu w samochodzie.
Przed 23 zaczęły swędzieć mnie oczy, ale cały czas noszę przy sobie krople, które przynoszą mi ulgę.

Po powrocie grzecznie położyłem się spać i około drugiej w nocy się zaczął kaszel.
Dodam, że tej nocy nie piłem alkoholu bo byłem kierowcą.
Wspomniany kaszel nie był np. przy zapaleniu oskrzeli. Oddech zrobił się płytki, ciężki i czułem niesamowite duszności.
Po kilku minutach zdarłem już gardło przez kaszel i nie mogłem nic powiedzieć, bo kiedy tylko nabierałem powietrze do płuc od razu musiałem je wykrztusić.

Najgorszą rzeczą był skurcz oskrzeli, które całkowicie uniemożliwiły mi oddychanie. Wpadłem w jakąś panikę, kiedy już nie mogłem oddychać, na szczęście różowy pomógł mi podejść do otwartego okna. Oddychanie świeżym, chłodnym powietrzem przyniosło efekt.

Pojechaliśmy na pogotowie, dostałem zastrzyk w tyłek i inhalację. (+receptę)
Podejrzenie astmy, nie polecam tego stanu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Miał może ktoś z Was podobnie? Nie wiem czego spodziewać się jutro u lekarza, mam pilnie się zgłosić.

#zdrowie #medycyna #alergia #gorzkiezale
  • 5
@Elmair: myślę, że możesz się spodziewać kolonoskopii i trepanobiopsji, a co?


zero powodów, żeby tak panikować.
przypomnij sobie kiedy masz objawy (rano, wieczorem, wiosną, latem, jakie drzewa masz np dookoła domu; w sytuacjach stresowych, pod wpływem śmiechu, zimnego powietrza, kontakt ze zwierzętami, dieta - chociaż jak sobie nie przypomnisz to i tak powinno wyjść w testach); czy brałeś jakieś leki przeciwalergiczne (choćby któreś z tych tabletek dostępnych bez recepty) i czy
@Elmair: też tak raz miałem, zazwyczaj na alergię reaguję katarem, a tu nagle wieczorem mnie złapały takie duszności że nie mogłem tego opanować, jak na złość skończyła mi się hitaxa fast :/ i przez dobrą godzinę się męczyłem zanim udało mi się załatwić lek, u mnie to była jakaś reakcja na roztocza czy kurz bo było to po sprzątaniu piwnicy od tamtej pory już więcej mi się coś takiego nie zdarzyło
@arqq: U mnie katar zaczyna się w maju, a kończy pod koniec lipca. W tym roku jest inaczej niż dotychczas, jest tragicznie. Dostałem dzisiaj skierowanie do pulmonologa, zobaczymy co będzie dalej...