Wpis z mikrobloga

Witam

Czy mógłby któryś Mirek pomóc w konsultacji wyników mojej 5 miesięcznej córki? Byłem na kontroli u neurologa (dziecko ma wzmożone napięcie mieśniowe i asymetrię - jest rehablitowana). Neurolog zbadał dziecko po czym stwierdził, że dziecko jest blade i mało waży i zlecil badania: Morfologia, TSH, Biochemia i Równowaga kwasowo - zasadowa:
- THS w normie,
- Morgologia w miarę ok,

Wyniki które mnie nie pokoją to:

Kinaza kreatynowa - 412 U/L (norma 20 - 252)
pH: 7,452 (norma 7,350 - 7,450)
pCO2: 30,00 mmHg (norma 35-45)
pO2: 63,4 mmHg (norma 75-100)
HC03 act: 20,5 (norma 21-26) mmol/l
BE: -3,5 mmol/l (norma -2,5 do +2,5)

Wiek dziecka: 5 miesięcy
Płeć: dziewczynka
Waga: 6,3 kg

Pytam, bo następna wizyta dopiero w wrześniu.

Z góry dziękuje.

#lekarze #medycyna #pediatria #szpitale #lekarz #dzieci #pediatria
  • 13
@falszywy-niebieski-pasek: Byłem dzisiaj u pediatry, powiedział że z morfologi nie ma anemii, a co do wyników zKinaza pediatra powiedziała, że nie wie i że trzeba skonsultować z neurologiem, który zlecił badanie....

Krew była pobierana bez uciskowo z żyły w zgięciu łokcia, uciskowo z drugiej żyły i z palca - tylko tyle wiem :(
@l3cho co do rownowagi kw-zas. Taki wynik moze sie pojawic np. Przy intensywnym placzu dziecka w danym momencie. Dlatego jest tu istotny kontekst kliniczny. Jesli lekarz pediatra w badaniu nie zauważyl nic niepokojacego - pewnie mozna to tak pozostawic.

Co do kinazy - powinien to ocenic lekarz zlecający badanie, wiedzacy po co je zlecal. Bez pełnej historii choroby nie da się zasugerować nic sensownego.