Wpis z mikrobloga

#motocykle #bmw Mireczki kochane wspomóżcie. Szukam swojego pierwszego moto. Marzy mi się coś endurowatego. Odpowiada mi całkiem linia i cena (używek) bmw f650gs, bo podobno bardzo wygodne i miłe w obejściu. Jednak, jeszcze za mało się znam i szukam pomysłów, możecie polecić jakieś inne modele, marki, rozwiązania? Cena jaka mnie interesuje to tak 8-10k. Druga sprawa, wydaje mi się, że te f650gs nie są zbyt dynamiczne - czy dadzą sobie radę na autostradach i długich dystansach na prostych drogach?
Hirvio44 - #motocykle #bmw Mireczki kochane wspomóżcie. Szukam swojego pierwszego mot...

źródło: comment_zZI0Ifh6Yj3hKsIFRa4unFd7mXh3tJ45.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@kinollos:
"
+ ma dużą moc na niskich obrotach, nie musisz redukować biegu, aby sprawnie wyprzedzać
+ jest tani w serwisowaniu
+ fajnie brzmi

- wiele singli ma koszmarne wibracje (np. KTM LC4 Adventure)
- więle singli ma problemy z rozruchem po dłuższym (tj. nawet kilkudniowym) postoju, szczególnie w kiepskich warunkach atmosferycznych
- wąski zakres obrotów użytecznych - jak zejdziesz np. poniżej 4000, to zaczyna szarpać i stukają zawory, a już
  • Odpowiedz
@Hirvio44:

mało pali

To chyba największa zaleta tego modelu ;)
http://www.fuelly.com/motorcycle/bmw/g650gs

jako jeden z nielicznych singli umożliwia zabranie dużych kufrów i pasażerki bez przerabiania motocykla


To że "pozwala" to jedno ale czy to by była komfortowa jazda to już inna sprawa. 50KM z jednego cylindra na dwie osoby i kufry to jednak trochę mało...

czy dadzą sobie radę na autostradach i długich dystansach na prostych drogach


Jak sobie zamontujesz jakąś akcesoryjną
  • Odpowiedz
@Hirvio44 bmw f650gs bardziej podoba mi się starszy. Do 2007r. Te nowe wg mnie za bardzo koło przednie mają wysunięte. Sam jestem na podobnym etapie jak Ty, bo zaczynam prawko i coś bym kupił. Enduro fajne są Transalpy 600- kolega ma i chwali, bmw seria f, yamaha tdm, Honda varadero, honda dl 650 v strom (mój faworyt, ale trochę drogi). Popatrz sobie na stronkę motorcycle specs. Masz wszystko ładnie opisane, który model
  • Odpowiedz
@Hirvio44 jako użytkownik dużo gorszego singla (Yamaha XT660) powiem tak:
1. Wibracje są przereklamowane totalnie, te silniki wcale tak nie trzęsą i ludzie z dwucylindrowcami potrafią cierpieć wyraźnie bardziej. Więc wibracjami bym się nie przejmował, szczególnie, że Rotax wypada tu bardzo pozytywnie. Moja Yamaha zaczyna trząść dopiero w górnych 25% zakresu obrotów, ale z tego korzysta się tylko przy przyspieszaniu, więc problemu nie widzę.
2. Elastyczność Rotaxa też jest OK - nie
  • Odpowiedz
Kupię, przetestuję, najwyżej po następnym sezonie sprzedam i kupię coś mocniejszego.


@Hirvio44: no przy takich rocznikach wiele to na wartości nie straci więc pomysł nie jest zły. Ogarniesz maszyne to w następnym sezonie zapisz się na jazdy testowe 800GS i 1200GS to będziesz wiedział czy więcej mocy ci potrzeba, zwykle 2x w roku salon ma event i ściągaja wszystkie dostępne demo w jedno miejsce
  • Odpowiedz
@Hirvio44: obawiam się, ze przeżyjesz poważny szok :) Jak znajdziesz już egzemplarz który cie interesuje i jest w twoim budżecie, to pojedziesz go zobaczyć, to bedzie 16 letni sprzęt który będzie miał najechane 40 - 50 K (chyba ze od osoby prywatnej to bedzie miał 40 + tyle ile najechał obecny właściciel). Obejrzysz, przejedziesz się, costam stwierdzisz (na przykład, ze tym to mógłbyś najwyżej na ryby pojechać nad staw), a obok
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Hirvio44: ten trampek @uosiu brzmi całkiem nieźle, ale to i tak nie w tym rzecz. Piszesz, że to twoje pierwsze moto. A jak go zamierzasz używać? Faktycznie planujesz objechać zachodnią ukrainę na azymut? Takim enduro 650 to przejedziesz przez ciekawe miejsca, możesz sobie zobaczyć relacje @Ostasz z Rajdu Baby Jagi w tym roku. Ale żeby w ogóle o tym myśleć musisz mieć komplet sprzętu do tego przeznaczony, jak nie to kup
  • Odpowiedz
@FLAqMastah: Hej Mirku, twoje rady dały mi wiele do myślenia. Zobaczyłem, że Yamaha xj6 jest obrzydliwie tania. Dobre egzemplarze można kupić już przy 10k. To jest cena porównywalna do mojego pierwotnego pomysłu z bmw gs 650, a moto młodsze o 10 lat - to normalna cena, czy coś tu śmierdzi?

  • Odpowiedz
@Hirvio44: Normalne, jeździłem taką (ale nie kupiłem z innych powodów). Jak dobrze trafisz to znajdziesz znacznie lepiej. Ta którą ja oglądałem była za jakieś 11 - 12 (nie pamiętam dokładnie) i była z 2014 i miała najechane 7K, po delikatnym szlifie którego znajomy handlarz nie próbował ukryć. Jak się nie podobało, to dekiel za 700 PLN i masz jak nówkę. Ale ja Ci wcale tego moto nie polecam. To był przykład.
  • Odpowiedz