Wpis z mikrobloga

Cytat za @adi2131 z dzisiejszego wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla TV Trwam

Musimy WYMUSZAĆ na przedsiębiorcach skłonność do inwestowania


Ja #!$%@?ę - Kaczyński żyje w alternatywnej rzeczywistości i nie rozumie, że zachęca się do inwestowania tworząc odpowiedni klimat prawny i podatkowy do tego, a nie przymusem. Jarosławowi marzy się gospodarka centralnie sterowana, gdzie Pierwszy Sekretarz łaskawie pozwoli przedsiębiorcom inwestować. Trzymanie bata poprzez Skarbówkę i poszerzanie jej uprawnień też nie pomaga, czy wściekłe szukanie układów wszędzie gdzie się tylko da. Każdy biznes jest traktowany, już nawet nie jako potencjalny przestępca, ale już jako rzeczywisty kryminalista, którego upieprzenie to tylko kwestia czasu. Szopka z sądami też nie pomaga, biorąc pod uwagę przepisy np. o poszerzonej konfiskacie mienia. Ale nie #!$%@?, trzeba zmusić przedsiębiorców, wydoić z nich ostatni grosz w jakiejś chorej wizji gospodarki. Nie mówiąc o tym, że służby, policja etc. również zyskują coraz to nowe narzędzia dla niekontrolowanego inwigilowania i śledzenia obywateli jak np. w ramach "ustawy antyterrorystycznej".

I wiecie co jest najgorsze, że Kaczyński jest cholernie zdeterminowany aby narzucić na kark narodu swoją chorą wizję, w której kontroluje wszystko. On nie ufa suwerenowi, ani nawet swoim współpracownikom. On żyje w swojej bańce rzeczywistości, w której nie ma miejsca na swobody i wolności, a wszyscy są kanaliami i potencjalnymi zdrajcami.

A zresztą czego się można spodziewać w kwestiach ekonomicznych po człowieku, który uważa Gierka za jednego z lepszych gospodarzy?

#polityka #neuropa #4konserwy
  • 13
@jaqqu7: piszesz długaśny komentarz do wyrwanego z kontekstu zdania, gdy nie widziałeś całej wypowiedzi. Ja w ogóle tego tekstu nie pamiętam, ale możliwe że padł w pewnym fragmencie. Kaczyński odnosił się do pytania jakiegoś widza, który się skarżył, że jest ubezpieczony od najniższego wynagrodzenia a zarabia więcej. Kaczyński mu na to(to nie cytaty tylko sens, który zapamiętałem): no to jest problem, blabla, chcemy to poprawiać ale cinżko; z jednej strony chcemy
@jaqqu7: ja mam wrażenie, że to za mało. Mam w rodzinie taki typowy beton i pisowski i raz zapytałem co musiałoby się stać, żeby nie głosowali na PiS. Odpowiedzili, że nic i choćby wojnę rozpętali to pójdą za kaczorem w ogień. dramat