Wpis z mikrobloga

@aecjuszostatnirzymianin @thislookslikeheresy: Widziałem jak leciał w szyku z 3 innymi samolotami. Jeden z tych pozostałych wyglądał jak niemiecki dwupłatowiec jakby z I WŚ (replika). Był też inny dolnopłat z lat 30. na oko i obserwacyjny górnopłat (coś jak Taylorcraft Auster). Co ciekawe, ten jakby Hurricane leciał z wyciągniętym podwoziem. Zrobiłem im nawet zdjęcie ale były daleko więc wiele tam nie widać. Widać jednak na tyle dużo że mam wątpliwości czy to
@ocishy: Szczerze mówiąc to na takich szczegółach się nie znam, na burcie miał oznaczenie kodowe dywizjonu 303 (RF), a na angielskiej Wikipedii na liście latających Hurricanów wymieniony jest "Hurricane Mk XII P3700 (registered G-HURI), Canadian-built Hurricane Mk XII painted in 2015 to represent a Hurricane Mk I RF-E No. 303 Polish Squadron RAF and operated by the Historic Aircraft Collection, Duxford. Cambridgeshire.[12]" Z tego co udało mi się znaleźć w internecie,
@aecjuszostatnirzymianin: OK, zobaczyłem zdjęcia z fb i się wyjaśniło. Widziałem 4 samoloty ale Hurricane najwidoczniej (nomen omen) leciał osobno. Te dwa dolnopłaty o których pisałem to te ze skrzydłami z załamaniem (jak litera W) - ktoś wie jak się nazywają?