Wpis z mikrobloga

@adamerso: jeśli cisza i to całkowita:
1) przykręć oba wentylatory na 2 śruby i reguluj nimi delikatnie na zmianęw celu uzyskania zadowalającej ciszy
2) oba ustaw na wyciąganie powietrza
3) jeśli nie chcesz instalować dodatkowego coolera na ścianę to ją zatkaj
4) zobacz w internecie infor o wentylatorach osiowych na śledzia
@adamerso: tak, ogólnie jeśli chodzi o ciszę, to wrzucaj wentylatory pionowo a nie poziomo (czyli przód/tył + ew wyloty na boku). Poziomo dużo bardziej przenoszą się drgania (mówię z doświadczenia). Co do 2 wieżowego coolera - nvm i tak z tyłu będzie Ci się zbierało ciepłe powietrze bez wentylatora wypychającego - chyba, że pogonisz wentylatory na cpu na wysokich obrotach. Ale wtedy cała rozmowa o ciszy nie ma sensu ;)
@Zatwardzenie thx za sugestie, ale chyba nie do konca pasuje:
-oba przednie maja wyłącznie gniazda (czy jak to się zwie) na dwie śrubki cienkie dedykowane
-Górne dwa skręcone na cztery śrubki te chamskie rozcinajace wiatraki (zwykłe), wszystkie wkrecone.
-przód ssie, góra wyrzuca
-wszystkie PWM, nie wiem jeszcze czy na podstawce bedzie linuch czy winda, ale niezależnie od tego raczej dam radę oskryptowac czy ustawic w win sterowanie pwmem
Oki, zaraz amputuję :) a jak na tył, dawać czy nie? Cooler to jakiś polski (az wsparłem, a miałam brać bequiet lub zaszalec z noctuną, co do której jednak mialem watiwosci,bo od zawsze uwazalem za beznadziejny ich wsp cena/jakosc) silentium pc grandis 2 (bodaj).
Also fan dedykkwany do wc to zwykly fan, nie?
A cpu oba podlaczam splitterem pwm z wywalonym sygnalowym z jednego?
Jakby ktos potem odp to będę wdzięczny :)

Also next question - ze raid0 z ssd ma wydajnosciowy sens do 3dyskow wiem, pytanie czy przy z270 to nadal aktualne? Albo h200,bo takim dysponuję akurat :)

I,jeśli ktoś wie i mógłby mi oszczedzic researchu -
h200 flashowac na it? Planuje microsoftowy raid5 (inb4 cozadebil na ms raidy robi - mam, dziala swietnie, smiga szybko, zasobow nie zre. Tylk oodbudowa 3 czy 4 dni,ale