Wpis z mikrobloga

@KasparowGaming: staraj sie zachować w miarę naturalny kierunek strumienia i powinno być ok. Ja bardzo uważam na wszystkie łożyska i uszczelki, ale wiesz ze to takie płukanie bedzie tylko? Bo moto będzie i tak #!$%@?. Mieszkam na zadupiu, wybieram jakiś późny czas jadę z własna pianownica, szczotka i gąbka i sobie myje porządnie. Przez pare lat i pare moto nikt sie nie przyczepił.
@KasparowGaming: dust seale na lagach, dust seale na osi przedniej o tylnej, łożysko wahacza, dekle do regulacji zaworów (jeżeli sa). Elektryka powinna przetrwać bez problemu bo przecież masz mieć możliwość jechać w deszczu. Ale polecam po myciu do środka przełącznika psiknąć silikonem w sprayu (wd40 jak nie masz nic innego) celem wyparcia wody. Bo na przykład mój TDM bez takich zabiegów ma mechanizm autostartu :) (robi sie zwarcie w przycisku startera).
@gerard-kowalski: No ja tak to rozumiem. A co do tarcz, kolega dostał merca c klasę z aso jako zastępczy. Zaraz pakowanie gaz hamulec itd. Wjechał w kałuże :) a potem mi mówi ze coś się dzieje, bo przy hamowaniu kierownica mu mocno drży, ze musi mocno trzymać :) ciekawe co w aso powiedział xd
@KasparowGaming: w jaki sposób masz zamoczyć coś, co jest zrobione z myślą o jeździe w deszczu? bo chyba nie wyobrażasz sobie, że ta dysza ciśnieniowa służy do czegoś więcej jak do płukania i naparzanie z pół metra jest więcej niż wystarczające. jak masz zamiar walić z 5 cm po przełącznikach i stacyjce, to rzeczywiście, lepiej daj sobie na wstrzymanie. nie pałuj moto jak #!$%@? przez zjazdem na myjnię, ombocz pianą "karoserię",
@enjoi: Te osłony to "przeciwpyłki" Osłony teleskopów zapobiegają osadzaniu się na rurach nośnych trudnych do usunięcia owadów, oraz brudu ulicznego, co z pewnością przedłuża żywotność uszczelniaczy przeciwpyłowych. Dostający się kurz i brud pod ten uszczelniacz powoduje wycieranie się powierzchni lag, uszkadza uszczelniacze olejowe, oraz może dostać się do oleju pogarszając tym samym pracę amortyzatorów. Montaż odbywa się szybko i łatwo (bez ściągania lag).