Wpis z mikrobloga

#motocykle #motomirko

Tak jak zapowiadałem na motomirko, zamierzam kupić pierwszy zestaw rzeczy na moto. Ze względu, ze nie mam dużego obeznania w tym temacie chciałbym się was trochę poradzić, czy to co wybrałem będzie współgrało z moimi oczekiwaniami.

Chciałbym coś raczej uniwersalnego do jazdy głównie na codzień, czasem może jakies wypady na weekend. Rzeczy zarówno na upał jak i te chłodniejsze dni, a także na sytuacje, w których mnie złapie deszcz.

Przy okazji pytanie, czy polecacie jakiś sklep w którym mógłbym wyłapać jakaś ciekawa zniżkę, gdybym wszystko kupował w jednym miejscu? Na razie wszystko widziałem dostępne w defender.net.pl (jestem z Krakowa, sklep tez stad wiec bym od razu przymierzył).

Rzeczy, o których myślałem:

Kask:
Shoei GT-Air Black Matt (z tego co czytałem ten byłby lepszy do jazdy na codzień)
Shoei NXR Black Matt

Kurtka:
Dainese Hawker D-Dry
Alpinestars T-GP R waterproof

Spodnie: (tu mam największe wątpliwości)
Dainese Tempest D-Dry
Alpinestars AST-1 waterproof

Buty:
Dainese Torque D1 Gore-Tex
Alpinestars SMX Plus Gore-Tex

(Rękawice już mam jakby ktoś pomyślał, ze będę jeździł bez )

Dodatkowo ktoś jakiś plecak poleca?
  • 30
@Valchee: W Defenderze dbają o klienta i myślę, że spokojnie zniżkę dostaniesz (chyba szybciej na 29. listopada niż na Zawiłej, ale w obu na pewno)

Rzeczy, o których myślałem:


Kask:

Shoei GT-Air Black Matt (z tego co czytałem ten byłby lepszy do jazdy na codzień)

Shoei NXR Black Matt


mam GT-Air i polecam - ale pomyśl jednak o białym. Czarny się mocno grzeje i patrząc po drogach - żadne malowania, żadne
@Valchee: Gt-Air ma blendę i ogólnie jest dobrze wykonany, ale na długotrwałą jazdę 100km/h+ bez zatyczek nie licz - nie ma cichych kasków. Wentylację ma dobrą, ale NXR na pewno lepszą - to garniak sportowy.
Plecak Dainese D-Exchange - świetny, ale IMO i tak tankbag>plecak. Z tankbagów polecam Givi XS-307

W defenderze zniżkę 5% od cen w necie masz na hasło PRZYGODA z automatu. W sklepie też spokojnie na tej podstawie
@Valchee: Jest jeszcze ATM na Balickiej i tam też na pewno dostaniesz dobre warunki finansowe. W defenderze na zawiłej jakoś nigdy nie poczułem się potraktowany poważnie. Jeżeli rozważasz coś marki Modeka to Łukasz motocykle na zakopiance. Generalnie najlepiej finansowo zawsze udawało mi się w Łukaszu właśnie, ale tam nie ma asortymentu o którym piszesz. Kurtkę mam taką: https://www.modeka24.de/ItemView.action?filter=2&menuMainGrp=00000100&menuGrp=00000101&number=083930#prettyPhoto kupioną tam i jestem turbo zadowolony.

Która jest odpowiednikiem tego Dainese Hawker D-Dry
@Valchee: > Rzeczy zarówno na upał jak i te chłodniejsze dni, a także na sytuacje w których mnie złapie deszcz

Czyli chcesz kupić 3 różne komplety ubrań? Nie ma takich na upał, chłodniejsze dni i na deszcz jednocześnie.
Będą dobre w upał, to na pewno nie będą dobre na deszcz itd.

Z kasków to polecam NXRa, nie mogę się przekonać do kasków z blendą (mimo że wcześniej miałem Nolana z blendą).
to otwierasz sobie nawietrzniki z tyłu (pic rel) i z przodu:


@staryhaliny: i to nadal nic nie daje ;p Wziąłem wczoraj tekstyl na ten upał, bo stwierdziłem że dam szansę i nie będę się w skórze gotował i wlatujące gorące powietrze przez te wywietrzniki to nie jest dobry patent :)
@MotoKubaPL: wiem, ze nie ma aż tak uniwersalnych rzeczy, ale chodziło mi o to, żeby się dało przejechać powiedzmy 60min bez ugotowania się/zamarznięcia/przemoknięcia, nie o to żeby sie dało wybrać na dłuższy wyjazd zarówno w zimie jak i jesienią i latem.
@Valchee: rozumiem, w sumie "umiarkowanie", "zimno" i "deszczowo" da sie obskoczyc tym samym, ale na takie temperatury jak teraz (czyli upal o ktorym piszesz) trzeba miec osobny zestaw. W tym co podales ugotujesz sie, i to na twardo, po 60 min
@Valchee: @MotoKubaPL: myślę, że ew. można poszukać kompromisu w butach i wziąc coś bez gore ale też nie vented, bo te wentylowane mogą być za zimne zimą, a gore za ciepłe latem. Buty (przynajmniej u mnie) aż tak krytyczne nie są i spokojnie można w normalnych buciakach latać cały rok.

Jeśli chodzi o całą resztę... Jesteś w stanie znaleźć zestaw, który będzie działał od 5-25 stopni (wpinając/wypinając podpinki itp.), ale
@katera planuje odwiedzić defendera na al 29 listopada, po prostu mam bliżej :) co do kasku to właśnie myślałem o jakimś fluo głównie ze względu na widoczność, ale w takim razie przemyśle jeszcze biały :D dzięki!

@kasin pewnie w 95% będę jeździł po mieście, wiec do 100km/h za często się zbliżał raczej nie będę, a zatyczki i tak pewnie kupię prędzej czy później :D myślałem tez o nxr z wizjerem fotochromatycznym ze