Wpis z mikrobloga

@Camillo_Geo: oczywiście, jest to połączenie dwóch osobnych rozwiązań(poradników):
1. Obsługa termometru DS18B20 (https://www.youtube.com/watch?v=F6KZ4R-abPA)
2. Obsługa wyświetlacza 1602A (http://www.dreamdealer.nl/tutorials/connecting_a_1602a_lcd_display_and_a_light_sensor_to_arduino_uno.html)

oba maja swój kod który połączyłem w jedno(tu potrzeba trochę skilla programowania lub nawet logicznego myślenia/budowania z klocków). To w sumie wszystko, trochę chęci, trochę pomysłu i można się bawić (ʘʘ)

BTW ja sobie kupiłem taki cały zestaw w sklepie pierwszym z google(nie będę robił reklamy) plus
@lasarus: dzięki za informacje, kiedyś programowałęm jakieś proste apki, bawiłem się makrami i cuda nimi w dos wyczyniałem jednak sporo zapomniałem i dużo mi brakuje ale zawszę coś mnie ciągneło w tą strone druga strona to astronomia i geologia:P mam rozrzut i czas na wszystko także wpisy takie jak Twój to niezła motywacja!!!!

Powodzenia Tobie z skynet, tylko zostaw sobie backdoora:P
@Camillo_Geo: Imo poradzisz sobie spokojnie, to jest właśnie programowanie na poziomie "budowania z klocków". Skrypty pod komponenty są dostępne w sieci, trzeba je tylko połączyć w taki sposób aby wyszło coś co nam się wymarzy. Powodzenia i daj znać jak coś zrobisz.

Backdoora to podstawa mojego skynetu ( )
@lasarus to czarne kwadratowe to ogniwo od lampki solarnej, a ten niebieski element to czujnik temperatury i wilgotności DHT11 - cyfrowy. Czujnika nie polecam, bo ma długi czas odpowiedzi (6 s do max 30 s, a z początku czytałem go 10x na sekundę xD) no i tolerancja +-2 stopnie Celsjusza to b. dużo.
Wyświetlacz "LCD shield", polecam, przyciski się przydają, a zabierają tylko jedno wyjście analogowe.